Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Rawlplug Sokół Łańcut minimalnie przegrał w Opolu

Niewiele brakowało, by Rawlplug Sokół Łańcut wywiózł z Opola zwycięstwo, ale w końcówce zabrakło trochę szczęścia.

Sokół zaczął całkiem nieźle - jako pierwszy objął prowadzenie i w I kwarcie to właśnie zawodnicy trenera Dariusza Kaszowskiego utrzymywali się na prowadzeniu. W kolejnej odsłonie było już jednak trochę inaczej, bo to gospodarze jakby bardziej dążyli do tego, by odskoczyć (w pewnym momencie uciekli nawet na 8 punktów). Sokoły jednak jeszcze poderwały się do walki i rzut Mateusza Bręka tuż przed przerwą pozwolił im zniwelować straty do punktu.

W III kwarcie jednak zaczęli uciekać miejscowi. Nie był to może wielki zryw, ale konsekwentnie robili swoje i przed decydującą odsłoną mieli 9 punktów przewagi. W ostatniej kwarcie jednak Sokół się odrodził i nawet odzyskał prowadzenie, ale w końcówce szczęście uśmiechnęło się do miejscowych.

Wegree AZS Politechnika Opolska - Rawlplug Sokół Łańcut 83:81

Kwarty: 21:21, 23:22, 24:16, 15:22.

AZS: Wilk 4, Kiwilsza 22 (1x3), Kobel 5, Kaczmarczyk 6 (2x3), Rutkowski 17 (3x3) oraz Krefft 5 (1x3), Piszczatowski 2, Kapuściński 0, Skiba 8 (1x3), Jodłowski 14 (3x3). Trener Kamil Sadowski.

Sokół: Bręk 9 (1x3), Pisarczyk 9 (1x3), Wrona 24, Nowakowski 24 (3x3), Szczypiński 3 (1x3) oraz Kulikowski 0, Struski 5, Załucki 4, Lis 3 (1x3). Trener Dariusz Kaszowski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani