Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Rawlplug Sokół Łańcut pokonał w pierwszym meczu sezonu na wyjeździe MKKS Żak Koszalin

Rawlplug Sokół Łańcut udanie rozpoczął rozgrywki w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn - podopieczni trenera Dariusza Kaszowskiego pokonali na wyjeździe MKKS Żak Koszalin.

Zespół z Łańcuta znakomicie wszedł w to spotkanie. Wprawdzie jeszcze na samym początku miejscowi próbowali dotrzymać sokołom kroku (po niespełna trzech minutach było 5:4 dla gości), to jednak potem świetny rytm złapali koszykarze z Podkarpacia i sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Skuteczny był Wojciech Pisarczyk i Marcin Nowakowski, a I kwartę celną "trójką" zakończył Filip Struski i było 22:8 dla Sokoła. W II kwarcie miejscowy zespół wziął się trochę do roboty, ale łańcucianie skutecznie trzymali ich na dystans i właściwie cały czas utrzymywała się przewaga w granicach 9-10 punktów. Chociaż ta odsłona zakończyła się wygraną gospodarzy, to jednak Sokół cały czas miał 12 punktów przewagi w meczu (44:32).

Na początku II kwarty jednak Sokół stanął - zawodnicy trenera Dariusza Kaszowskiego byli nieskuteczni, były straty i w efekcie zawodnicy z Koszalina doskoczyli na zaledwie trzy "oczka". Potem nawet było jeszcze bliżej, bo pięć minut przed końcem tej odsłony był już remis (47:47) po celnych rzutach osobistych Wiktora Sewioła. Potem gospodarze zdołali nawet wyjść na prowadzenie, ale końcówka należała do sokołów. W IV Sokół był już bardziej czujny i pilnował swojej przewagi - znowu udało się odskoczyć na 10 punktów i miejscowi tym razem nie zdołali już tego odrobić.

MKKS Żak Koszalin - Rawlplug Sokół Łańcut 69:79

Kwarty: 8:22, 24:22, 23:15, 14:20.

Żak: Naczelnis 0, Sewioł 18 (1x3), Dłoniak 19 (4x3), Zarzeczny 9, Harris 12 oraz Szewczyk 0, Tomasiewicz 9 (1x3), Koziorowicz 0, Czyż 2. Trener Piotr Ignatowicz.

Sokół: Nowakowski 20, Szczypiński 9 (1x3), Bręk 3, Wrona 12 (1x3), Pisarczyk 11 (3x3) oraz Kulikowski 3, Struski 12 (2x3), Lis 2, Czerwonka 7 (1x3). Trener Dariusz Kaszowski.