Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Ważne zwycięstwo Miasta Szkła w batalii o play-offy

SEC
Jakub Czech
W kontekście walki o awans do fazy play-off mecz za 4 punkty, wszak spotkali się sąsiedzi w tabeli z identycznym dorobkiem punktowym, zajmujący lokaty oscylujące wokół pierwszej ósemki.

Obydwie ekipy świadome stawki spotkania wystarczająco skoncentrowane przystąpiły do konfrontacji, przez co pierwsza kwarta niemal przez cały czas przebiegała na wynikowym styku. Dopiero na 20. sekund przed jej zakończeniem na kilkupunktową przewagę wyszli krośnianie. Stało się tak dzięki celnie egzekwowanym rzutom osobistym przez Alana Czujkowskiego i Damiana Ciesielskiego.

Początek drugiej kwarty należał do Dariusza Oczkowicza, którego najpierw rzut za 2, a później dwa trafienia z dystansu pozwalały powiększać punktowy dystans. W tym samym czasie punktował spod kosza Maciej Żmudzki, skuteczność utrzymywał Ciesielski, zaś Piotr Wieloch w końcu trafił za 3. Wszystko to sprawiło, że po 15. minutach Miasto Szkła wygrywało w Opolu 39:28.

Najtrudniej grało się krośnianom w trzeciej kwarcie. Wówczas to, tuż przed jej zakończeniem, goście roztrwonili zapasy i przez chwilę przegrywali 60:62. Na szczęście w decydującej, ostatniej części odzyskali inicjatywę i ponownie zaczęli prowadzić. Rewelacyjnie prezentowała się cała drużyna, dzięki czemu po ostatniej akcji świętowano zwycięstwo, piąte w ostatnich 6 potyczkach.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Miasto Szkła Krosno 81:87

Kwarty: 18:22, 22:27, 22:13, 19:25.

AZS: Szymański 5 (1x3), Łabinowicz 8, Brenk 10, Lewiński 0, Jodłowski 13 (3x3) oraz Wilk 11 (1x3), Jankowski 23 (3x3), Piszczatowski 6, Skiba 0, Kaczmarzyk 5. Trener Rafał Knap.

Miasto Szkła: Szczypiński 3, Konopatzki 9 (1x3), Żmudzki 11, Czujkowski 17 (1x3), Wieloch 18 (3x3) oraz Oczkowicz 10 (2x3), Krzywdziński 4, Ciesielski 11 (1x3), Ciechociński 4. Trener Marcin Radomski.