Suzuki 1 Liga. Miasto Szkła Krosno dominowało w drugiej połowie i pokonało WKK Wrocław. Zdjęcia z meczu

Sebastian Czech
Miasto Szkła pewnie pokonało zespół z Wrocławia
Miasto Szkła pewnie pokonało zespół z Wrocławia Jakub Czech
Krośnianie wygrali wyraźnie, przeszło dwudziestoma punktami, lecz wynik meczu nie do końca oddaje przebieg wydarzeń na parkiecie. Spostrzeżenie odnosi się przede wszystkim do pierwszej połowy spotkania, kiedy to obydwie drużyny szły łeb w łeb, a w początkowych fragmentach potyczki przewagę posiadali wrocławianie.

Właśnie pierwszych kilka minut to najsłabsza część miejscowych w konfrontacji z sąsiadem w tabeli. Miasto Szkła nie mogło znaleźć sposobu na solidną i skuteczną defensywę przeciwników, seryjnie pudłując i tracąc piłkę w ofensywie. Wykorzystywali to goście, z powodzeniem kontrując, i tym samym, powiększając punktową przewagę. Najczęściej wówczas do kosza trafiali Szymon Kiwilsza, Maksymilian Wilczek, Tomasz Ochońko i po 4. minutach gry WKK Wrocław prowadził 10:2. Jedyne punkty dla krośnian zdobył Maksymilian Zagórski i przez długi czas pozostawała to jedyna zdobycz miejscowych w meczu. Nieskuteczność pod koszem przeciwnika budziła największe obawy kibiców w perspektywie kolejnych minut, wszak piłka dosłownie jak zaczarowana omijała kosz przyjezdnych.

Krośnianie próbowali indywidualnych wejść pod kosz, wszelkiego sposobu rozegrania, a także rzutów z dystansu, a piłka za każdym razem szybowała obok celu. W końcu trafił Klavs Dubults, następnie trójkę zaliczył Kacper Traczyk i Miasto Szkła zaczęło się przełamywać w ataku. Podkreślić należy, że w tym samym czasie gospodarze imponowali w defensywie. Przerywali akcje przeciwników, przejmowali piłkę, notowali zbiórki pod własnym koszem, słowem nie tracili kolejnych punktów. Taka postawa przynosiła konkretne efekty w postaci systematycznego odrabiania strat i przejmowania kontroli nad meczem.
Pierwsze prowadzenie krośnianie objęli tuż przed zakończeniem pierwszej kwarty, i jak się okazało, nie oddali go już do zakończenia rywalizacji. Ostatnie sekundy odsłony otwarcia okazały się przełomowe dla całego spotkania. Co prawda w drugiej kwarcie wrocławianie dotrzymywali jeszcze kroku gospodarzom, trzymając niewielki dystans strat, lecz obraz gry diametralnie uległ zmianie w trzeciej i czwartej kwarcie.

Mianowicie Miasto Szkła dominowało na boisku. Z minuty na minutę powiększało prowadzenie, dyktowało warunki pod własnym, jak i rywali koszem, również mocną stroną krośnian okazały się rzuty za 3. W tym elemencie gospodarze czuli się mocni, co również pomogło im szybko odjechać na bezpieczną przewagę. Ostatecznie krośnianie wygrali zdecydowanie, odnosząc drugie zwycięstwo w drugim meczu pod wodzą trenera Edmundsa Valeiko.

Miasto Szkła Krosno - WKK Wrocław 83:61

Kwarty: 16:15, 24:23, 24:15, 19:9.

Miasto Szkła: Traczyk 5 (1x3), Zagórski 12 (1x3), Heliński 10 (2x3), Jankowski 13 (3x3), Dubults 14 oraz Śpica 14 (2x3), Dawdo 0, Łałak 6, Oczkowicz 2, Walciszewski 0, Harris 7. Trener Edmunds Valeiko.

Wrocław: Ochońko 10 (1x3), Kiwilsza 19, Gabiński 15 (3x3), Zywert 7, Wilczek 3 (1x3) oraz Walczak 0, Koelner 3 (1x3), Zabłocki 0, Kowalczyk 3, Rutkowski 1. Trener Sebastian Potoczny.