Suzuki 1 liga. Miasto Szkła Krosno po dogrywce pokonało faworyta z Wałbrzycha. Zobacz zdjęcia

Sebastian Czech
Koszykarze Miasta Szkła (na biało) zdobyli cenne punkty.
Koszykarze Miasta Szkła (na biało) zdobyli cenne punkty. Jakub Czech
Niesamowite emocje, dramaturgia, zwroty akcji, i co najważniejsze w takich przypadkach, korzystne rozstrzygnięcie dla miejscowych trybun. Nie ma większej radości po niepewności o wynik do ostatnich sekund. Wówczas, po końcowej syrenie zwiastującej zwycięstwo, eksploduje cała hala. Tak było w niedzielę w Krośnie.

Tak też było w potyczce Miasta Szkła z faworyzowanym Górnikiem Wałbrzych. Przyjezdnym wszystko układało się w pierwszej połowie. Goście wtedy dominowali na parkiecie, systematycznie powiększając punktową przewagę. I dyktując warunki, co tu kryć, na boisku. Na dużą przerwę podopieczni Marcina Radomskiego schodzili z przewagą 17 punktów (47:30 dla Górnika), co w zasadzie rozstrzygało losy spotkania. Tym bardziej, że wałbrzyszanie dominowali niemal w każdym elemencie koszykarskiej sztuki.

Ale czym byłby sport bez niespodzianek, zaskakujących powrotów do rywalizacji, czy sensacyjnych rezultatów. Część strat krośnianie odrobili w trzeciej kwarcie, a na parkiecie z jak najlepszej strony pokazywali się Michał Jankowski i Darrell Harris. Obaj coraz częściej trafiali z dystansu, co pomniejszało punktowy dystans Miasta Szkła do przeciwników. Na 2. minuty przed końcem regulaminowego czasu gry miejscowi wygrywali 82:78, co biorąc pod uwagę przebieg spotkania i seryjne odrabianie strat, stawiało gospodarzy w komfortowej sytuacji.

Niestety miejscowi nie utrzymali przewagi i na pół minuty przed końcem Górnik doprowadził do dogrywki. W doliczonym czasie gry za 3 szybko trafił Kacper Traczyk, wyprowadzając Miasto Szkła na prowadzenie.

W kolejnych fragmentach krośnianie utrzymywali minimalną przewagę, a na sekundę przed zakończeniem spotkania na rzut za 3 punkty zdecydował się Michał Sitnik. Zawodnik Górnika nie trafił do celu, wywołując euforię wśród miejscowych zawodników i kibiców. Miasto Szkła Krosno odniosło bardzo cenne zwycięstwo, przedłużające nadzieję na awans do rozgrywek play-off.

Miasto Szkła Krosno - Górnik Wałbrzych 95: 93

Kwarty: 15:24, 15:23, 27:20, 25:15.
Dogrywka: 13:11.

Miasto Szkła: Śpica 3 (1x3), Jankowski 14 (4x3), Dubults 17, Zagórski 9 (1x3), Łałak 8 (2x3) oraz Traczyk 13 (2x3), Oczkowicz 6 (1x3), Heliński 0, Dawdo 5, Harris 20 (5x3). Trener Edmunds Valeiko.

Górnik: Niedźwiedzki 23, Majewski 4, Sitnik 11 (1x3), Chidom 11, Kordalski 7 oraz Durski 3, Ratajczak 4, Walski 13 (3x3), Kruszczyński 0, Stopierzyński 15, Sobkowiak 2. Trener Marcin Radomski