Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Światło, które odmładza i leczy

Ewa Kurzyńska
Aby kuracja przyniosła efekty zwykle potrzeba kilku zabiegów, w odstępie 4-6 tygodni.
Aby kuracja przyniosła efekty zwykle potrzeba kilku zabiegów, w odstępie 4-6 tygodni. ARCHIWUM
Z pomocą lasera można leczyć trądzik, usuwać kłopotliwe zmiany skórne, a nawet trwale pozbyć się owłosienia. Skuteczność zabiegów zależy jednak przede wszystkim od jakości aparatury i umiejętności osoby, która ją obsługuje.

Urządzenia laserowe są od kilku lat powszechnie wykorzystywane nie tylko w gabinetach lekarskich, ale także w salonach kosmetycznych. Z ich pomocą usuwa się zmiany skórne, np. włókniaki czy brodawki oraz zmiany naczyniowe, takie jak wrodzone i nabyte naczyniaki czy rumień. Na rynku dostępna jest cała gama aparatów, które zapewniają zróżnicowane efekty.

- Kluczową sprawą jest dopasowanie odpowiedniego urządzenia do typu zabiegu. Poza tym, aby laser dobrze spełnił swoją rolę, musi być użyty przez osobę kompetentną. W dobrych rękach są to urządzenia, które niemal czynią cuda i nie można ich zastąpić innymi metodami - podkreśla lek. med. Ewa Mikuła, dermatolog z Centrum Dermatologii, Medycyny Estetycznej i Laseroterapii w Rzeszowie.

Część aparatów, określanych powszechnie mianem laserów, to nic innego jak urządzenia IPL, czyli tzw. intensywne źródła światła. Choć nie są laserami, bywają tak reklamowane przez niektóre gabinety kosmetyczne.

Kuracja z użyciem skoncentrowanej wiązki światła daje doskonałe efekty odmładzające. Terapia zmniejsza m.in. skutki nadmiernego opalania, wręcz cofa upływ czasu. Laser jest pomocy także w leczeniu zmory większości nastolatków, czyli trądziku. Umożliwia również trwałą i skuteczną depilację. Partie skóry, np. okolice bikini, łydki czy przedramiona zostają po kilku naświetlaniach pozbawione uciążliwego owłosienia.

- Okres jesienno - zimowy to dobry czas na kurację z użyciem lasera. Dlaczego? Bo podczas terapii należy unikać słońca. Tak więc panująca w tym czasie aura doskonale sprzyja zabiegom - tłumaczy nasz ekspert.

Zanim poddamy się działaniu lasera musimy poinformować kosmetyczkę lub lekarza o lekiach, jakie zażywamy. Niektóre farmaceutyki pod wpływem światła lasera mogą wywołać tzw. fotouczulenie. Zabieg należy odłożyć w czasie także w trakcie miesiączki i w ciąży.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24