Święto offroadowców w Korczynie i Czarnorzekach. Zobacz zdjęcia

Tomasz Jefimow
Dziś zakończyła się czternasta edycja Zlotu Samochodów Terenowych 4x4 w Korczynie i Czarnorzekach. Do startu w próbach sportowych i turystyczno-przeprawowych zgłosiło się blisko 30 załóg.
Zlot 4x4 Czarnorzeki-KorczynaZlot 4x4 Czarnorzeki-Korczyna

Zlot 4x4 Czarnorzeki-Korczyna

Tor "Cegielnia" w Korczynie był pierwszą "przeszkodą" dla zlotowiczów. A kto ukończył tę próbę sportową wyruszył na trasę turystyczną po okolicach Korczyny.

W niedzielę próba terenowa na torze w Czarnorzekach przyciągnęła tysiące widzów. Zawodników i ich 4 koła czekała przeprawa przez rowy z wodą i strome podjazdy.

W klasie turystycznej zwyciężyła załoga Artur Wierdak/Kamil Wierdak (JKMiRD), na drugim miejscu zameldowała się ekipa w składzie Stanisław Teper/ Jacek Teper (Suzuki 4x4), trzecie miejsce przypadło Bartłomiejowi Bała i Krzysztofowi Misa.

W klasie sportowej triumfował Krzysztof Chrząszcz z pilotem Pawłem Chsząszczem. Drugie miejsce zajęli Sławomir Haczela z Tomaszem Kmon (Suzuki 4x4), trzecie - Andrzej Grzegorczyk z Mariusz Muratem (Gamerac Team).

W tym roku wprowadzono klasyfikację klubów. Pierwsze miejsce zajął Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, drugie miejsce wywalczyli klubowicze Suzuki 4x4 a trzecie Maverick.

Organizatorami imprezy był GOK w Korczynie i Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego.

Nowiny i nowiny24.pl były patronem prasowym imprezy.