Syrenka Roźwienica z Okręgowym Pucharem Polski

Grzegorz Kostka
Zwycięska drużyna Syrenki
Zwycięska drużyna Syrenki fot. Grzegorz Kostka
Grająca w lidze okręgowej Syrenka Roźwienica wywalczyła Puchar Polski na szczeblu Okręgu Jarosław. W finałowym meczu pokonała Orła Przeworsk 3-0.

Mecz finałowy rozpoczął strzał z dystansu Barłomieja Łuca obroniony przez Pawła Łańskiego. W odpowiedzi Hubert Bober zmusił do interwencji Łukasza Kurpiela. Ambitnie grający gospodarze częściej gościli pod bramka Orła. Strzelali: Tomasz Sawa i dwukrotnie Bartłomiej Łuc.

W 30 minucie po faulu przez polem karnym, rzut wolny na gola zamienił Grzegorz Łuc . Chwilę później wspomniany już Bartłomiej Łuc mógł podwyższyć wynik ale świetnie wybronił Łański. Chwilę później Paweł Zieba zmarnował świetną okazję na wyrównanie.

Po zmianie stron wpierw Hubert Bober a chwilę później Łukasz Kowal nie zdołali strzelić bramki wyrównującej mimo znakomitych okazji. Gospodarze zaś już w 55 minucie powinni podwyższyć na 2-0, jednak w ostatniej chwili obrońcy zablokowali Tomasza Zawadzkiego.

Co nie udało się Zawadzkiemu w 55 udało się dziesięć minut później Bartłomiejowi Łucowi, który wykończył akcje Łukasza Pajdy. Miejscowi prowadząc 2-0 i grając z przewagą jednego zawodnika (kontuzja Sylwestra Jarosza) dążyli do strzelenia kolejnego gola i w 79 minucie dopięli swego.

Tomasz Zawadzki wyłożył piłkę na 7 metr do Bartłomieja Łuca a ten trafiając do pustej bramki ustalił wynik spotkania. Zdobyty puchar zawodnicy dedykowali zmarłemu niedawno prezesowi Józefowi Babisiowi.

SYRENKA ROŹWIENICA - ORZEŁ PRZEWORSK 3-0 (1-0)
BRAMKI: G. Łuc (30-wolny), B. Łuc (65, 79)

SYRENKA:
Kurpiel - Kubicki, Ł. Pajda, G. Łuc (78. Żołyniak), Skowron (83. Roga) - M. Pajda, Zawadzki, Pilch, Bogonos - B. Łuc (84. Trzeciak), Sawa.

ORZEŁ:
Łański - Jarosz, Sykała, Misiło, Jędryka - Bober, Strączek, Zięba, Kowal - Padiasek, Broda.

SĘDZIOWAŁ Leszek Kogut (Przemyśl) ŻÓŁTE KARTKI: Skowron - Jędryka, Strączek, Kowal WIDZÓW: 300