Szachy. Paweł Sowiński z LKSz GCKiP Czarna został Mistrzem Polski Młodzików do lat 10

Łukasz Solski
Mazowiecki Związek Szachowy
Paweł Sowiński, wychowanek UKS SP1 Brzozów, a obecnie reprezentujący barwy klubu LKSz GCKiP Czarna, wygrał 7 partii i 2 zremisował.

W Szczyrku odbył się Finał Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 w szachach klasycznych. 136 zawodników wyłonionych w drodze eliminacji rywalizowało przez 8 dni o tytuł najlepszego w kraju. Zawodnicy grali tempem 90 min+30 sekund na ruch na dystansie 9 rund. W Mistrzostwach udział wzięli także reprezentanci województwa podkarpackiego: 4 chłopców i 3 dziewczynki.

Najlepiej z naszych reprezentantów wypadł Paweł Sowiński, który wygrał 7 partii i 2 zremisował, dzięki czemu po raz drugi z rzędu został Mistrzem Polski do 10 lat. Jest to kolejny sukces młodego, uzdolnionego i bardzo pracowitego podkarpackiego młodzika. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek kariery szachowej naszego 10-letniego zawodnika, który mimo swojego młodego wieku już bardzo dobrze radzi sobie ze starszymi kolegami, przecież jest obecnym Mistrzem Województwa Podkarpackiego Juniorów do 17 lat w szachach szybkich – relacjonuje Krzysztof Skiba, wiceprezes Podkarpackiego Związku Szachowego.

Gratulacje dla Pawła, jego rodziców, klubu, a także trenerów, dzięki którym osiągnął taki sukces. Paweł za Mistrzostwo Polski uzyskał awans do Mistrzostw Świata Juniorów, które odbędą się w październiku w Batumi w Gruzji oraz do Mistrzostw Europy Juniorów, które rozegrane zostaną w Turcji.

Szachy coraz popularniejsze wśród afgańskich kobiet. "Zajęcia pozwalają mi rozwijać nie tylko talent do tej gry, ale i osobowość"