Szczypiorniści Czuwaju przegrali w Kwidzynie. Trzymali się kwadrans

Wacław Burzmiński
Czuwaj Przemyśl (ciemne stroje) przegrał z Kwidzynie 30-43.
Czuwaj Przemyśl (ciemne stroje) przegrał z Kwidzynie 30-43. Łukasz Solski / archiwum
Nie udała się przemyskiej ekipie ponad 600-kilometrowa wyprawa. Czuwaj przegrał z MMTS-em Kwidzyn 30-43.

Zagrała w osłabieniu, bez kontuzjowanych rozgrywających Józefa Hantaka i Bogdana Oliferczuka oraz Krzysztofa Błażkowskiego i Łukasza Hatasia, i nie za wiele dokuczyła rywalowi, który w poprzednim sezonie wywalczył czwarte miejsce w lidze.

Czuwaj stawiał opór jedynie do 18 minuty, kiedy na świetlnej tablicy było 10-7 dla gospodarzy. Jednak chwilę później MMTS, mający w swoich szeregach pięciu reprezentantów kraju, dorzucił cztery gole i wyraźnie odskoczył. Nasi tracili piłki w ataku, rzucali z nieprzygotowanych pozycji, co najczęściej kończyło się kontrą i stratą bramek.

W ten sposób kwidzynianie zdobyli w meczu aż 19 goli. Cień nadziei na zbliżenie się do przeciwnika przemyślanie mieli jeszcze na początku drugiej połowy. Posiadali liczebną przewagę, ale zamiast ją wykorzystać stracili dwa gole i MMTS wygrywał 21-13.

Przewaga w granicach 10 bramek utrzymywała się już do końcowego gwizdka, chociaż trener miejscowych, Krzysztof Kotwicki, coraz częściej i liczniej wpuszczał na boisko dublerów.

MMTS Kwidzyn - AZS Czuwaj Przemyśl 43-30 (19-13)

Kwidzyn: Szczecina, Jedowski, Suchowicz - Klinger 2, Mroczkowski 1, Orzechowski 7, Sadowski 5, Adamuszek, Rosiak 2, Łangowski 2, Nogowski 6, Górski 1, Seroka 4, Daszek 4, Pacześny 4, Peret 4, Rombel 1.
Czuwaj: Sar, Szczepaniec, Jarosz - Dziatkiewicz, Kroczek 3, Kostka, Stołowski 6, Sliwka 3, Basiak 3, Misiewicz 3, Papaj 3, M. Kubisztal 7 , D. Kubisztal 2.
Sędziowali Rafał Puszkarski i Arkadiusz Sołodko (Legionowo). Kary: 12 min - 12 min. Widzów 600.