Szczypiorniści Stali Mielec zakończyli sezon

ley
Miłym gestem ze strony działaczy z Zawiercia zakończył się sobotni mecz.
Miłym gestem ze strony działaczy z Zawiercia zakończył się sobotni mecz. FOT. SPRSTAL.MIELEC.PL
Mielczanie zakończyli sezon jak na najlepszą drużynę ligi przystało. Ograli na wyjeździe ekipę z Zawiercia co przesądziło o degradacji rywali o klasę niżej.

Gospodarze mieli iluzoryczne szanse na utrzymanie w I lidze pod warunkiem wygranej ze Stalą i jednoczesnej porażki AZS-u Radom z AZS-em Katowice.

Prawdopodobieństwo obydwu wypadków nie było zbyt duże i zespół, który dwa lata temu walczył ze Stalą "na noże" o ekstraklasę żegna się z I ligą.

Tylko początek sobotniego meczu sezonu był wyrównany. Mielczanie szybko objęli prowadzenie i nie oddali go do końcowej syreny. W bramce nieźle spisywał się Filip Jarosz, który zastąpił chorego Adama Turowskiego. Po 10 minutach Stal prowadziła już 7-3 po sprytnym zagraniu Dariusza Kubisztala i dwóch akcjach Łukasza Janysta. Gdy 7 minut przed przerwą trafił Łukasz Kandora i było 12-7, a gdy poprawił Grzegorz Sobut 16-8 dla mielczan.

Po przerwie Stal kontrolowała grę, a trener Ostrowski dał szansę juniorom, którzy bardzo zasiadali na ławce rezerwowych. W bramce pojawił się Szestakow, w polu Rudolf. Zawierciane tylko raz zbliżyli sie do Stali na 4 bramki (23-19), ale reakcja Sobuta i Mroza była natychmiastowa (26-19). Mecz zakończył się miłym akcentem. Mielczanie otrzymali kwiaty od gospodarzy z gratulacjami za awans do ekstraklasy.

VIRET ZAWIERCIE - BRW STAL MIELEC 26-35 (10-18)

VIRET: Droździk, Cabaj - Zagała, Kurełek, Fudali 1, Słodowy, Przybyła 4, Burliński 5, Nowak, Komalski 2, Gościłowicz 8, Płócienniczak 6, Dorożyński

STAL: Jarosz, Szestakow - Wilk 3, Mróz 4, Janyst 5, Krzysztofik, Przybylski 2, Sobut 9, Mochocki 1, Kandora 5, Kubisztal 5, Jachowicz, Rudolf 1.

SĘDZIOWALI Piotr Oleksyk i Michał Sołecki (Kielce) KARY 8 i 10 minut CZERWONA

KARTKA: Rudolf (56-brutalny faul) WIDZÓW 200
POZOSTAŁE MECZE: Powen Zabrze - Wisła Sandomierz 33-23, AZS Radom - AZS Katowice 53-26, AZS Biała-Podlaska - Żagiew Dzierżoniów 30-26, MTS Chrzanów - ASPR Zawadzkie 33-33, Gwardia Opole - Vive II Kielce 25-26.