Szkoła w Lutoryżu ostrzega rodziców: Kierowca ciemnego auta...

  Szkoła w Lutoryżu ostrzega rodziców: Kierowca ciemnego auta zaczepia dzieci

  Arkadiusz Iskierka

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Szkoła w Lutoryżu ostrzega rodziców: Kierowca ciemnego auta zaczepia dzieci

  ©pixabay

  Do niepokojącej sytuacji doszło pod koniec tygodnia w Lutoryżu. Kierowca ciemnego auta zaczepiał dziecko wracające ze szkoły. Sprawę bada policja.
  Szkoła w Lutoryżu ostrzega rodziców: Kierowca ciemnego auta zaczepia dzieci

  ©pixabay

  W piątek wracajacego ze Szkoły Podstawowej w Lutoryżu ucznia zaczął zaczepiać kierowca ciemnego samochodu. Dziecko wystraszyło się i uciekło do domu.

  Rodzice nękanego chłopca o całej sytuacji powiadomili szkołę, a jej dyrektorka natychmiast ostrzegła pozostałych rodziców:

  "Przed chwilą uzyskałam informację, że jeden z naszych uczniów był w piątek prawdopodobnie zaczepiany przez obce osoby w ciemnym samochodzie. Proszę uwrażliwić dzieci, które same wracają do domu, by nie reagowały na zaczepki obcych i natychmiast informowały osoby dorosłe, że ktoś ich zaczepiał, gdyby taka sytuacja miała miejsce” – napisała Alina Ladzińska.

  – Poleciłam również wszystkim nauczycielom, by jeszcze w tym dniu porozmawiali na ten temat z dziećmi. Były to godziny popołudniowe więc niewiele dzieci zostało w szkole, ale chcieliśmy od razu ostrzec, te które jeszcze miały zajęcia – mówi Nowinom dyrektor szkoły.

  Przeprowadzona została również rozmowa z uczniem, który był zaczepiany.

  – Z racji młodego wieku i emocji uczeń nie był w stanie podać konkretnej marki auta, wiedział tylko tyle, że było ciemne – dodaje Alina Ladzińska.

  Z zaczepianym przez nieznajomego mężczyznę chłopcem rozmawiali dziś policjanci.

  – Funkcjonariusze ustalili, że chłopiec został przepuszczony na przejściu na pieszych przez ciemne auto, które później miało za nim jechać. Kierowca opuścił szybę i zaczął zagadywać dziecko. Chłopiec zachował się jednak odpowiednio, nie wdawał się w rozmowę z obcym, tylko uciekł do domu, do rodziców – mówi Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji.

  W internecie można znaleźć informację, że do podobnego sytuacji z udziałem dziecka i mężczyzny w ciemnym samochodzie miało dojść jakiś czas temu także w Sokołowie Małopolskim.

  - Nie dotarło do nas takie zgłoszenie - mówi Adam Szeląg i apeluje, aby o podobnych sytuacjach informować policję zaraz po zdarzeniu, bo wtedy funkcjonariusze mogą zadziałać natychmiast.  ZOBACZ TEŻ: Wyrok dla księdza za molestowanie seksualne harcerzy. Sześć lat więzienia i dożywotni zakaz pracy z dziećmi
  W listopadzie 2018 r. sąd w Gdyni skazał 35-letniego księdza, który molestował seksualnie chłopców na obozie harcerskim. Duchowny Wojciech L. usłyszał wyrok sześciu lat więzienia i dożywotniego zakazu pracy z dziećmi.

  Ofiarami księdza są 14 i 18-latek, którzy w zeszłym roku pojechali na harcerski biwak w Bieszczadach. 35-letni Wojciech L. przyznał się do zarzucanych mu czynów.
  Komentarze (11)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (11) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo