Szóstka Mielec pewnie ograła Jedynkę Siewierz. Wygrały też pozostałe nasze ekipy z 2 ligi siatkarek

Miłosz Bieniaszewski
Szóstka Mielec bez problemów pokonała Jedynkę Siewierz
Szóstka Mielec bez problemów pokonała Jedynkę Siewierz Kuba Zegarliński
Szóstka Mielec nie dała szans Jedynce Siewierz. Za trzy punkty wygrywały również Marba Sędziszów Młp, San-Pajda Jarosław i AZS UR APPGO Rzeszów.

Płomień Sosnowiec - Marba Sędziszów Młp. 1:3

Sety: 25:14, 15:25, 21:25, 16:25.

Marba: Mokrzycka, Krzysztofik, Stefanik, Słomba, Najmrocka, Pikusa, Flis (libero) oraz Korzeń (libero), Piech. Trener Magdalena Mokrzycka.

Marba wygrała kolejny mecz, choć źle zaczęła to spotkanie.

- Można powiedzieć, że po małym rozpoznaniu zaczęłyśmy grać swoje i mamy kolejne trzy punkty. Z tego możemy się cieszyć - stwierdziła Magdalena Mokrzycka, trener Marby.

San-Pajda Jarosław - AZS UMCS Lublin 3:1

Sety: 25:19, 25:22, 19:25, 25:14.

San-Pajda: Macek, Wisz, Niedźwiedzka, Dudek, Saj, Stepko, Brzezińska (libero) oraz Chmielewska, Rzenno, Litawa, Chmielarczyk, Pacholak (libero). Trener Piotr Pajda.

Zanosiło się na pewne zwycięstwo jarosławianek, ale trzeci set padł łupem rywalek. Odpowiedź podopiecznych Piotra Pajdy była jednak najlepsza z możliwych.

- Mecz był zacięty, a w naszej grze przede wszystkim świetnie funkcjonował blok i gra w obronie - powiedział Piotr Pajda.

Szóstka Mielec - Jedynka Siewierz 3:0

Sety: 25:18, 25:17, 25:18.

Szóstka: Szymańska, N. Murdza, Cur, Mikołajewska, Mich, Kusik, W. Murdza (libero) oraz Gorzkiewicz, Raszek, Babś, Daniluk, Pykosz, Krycka, Koza (libero). Trener Roman Murdza.

Kolejne pewne i planowe zwycięstwo Szóstki.

- Dziewczyny znów wykonały swoje zadanie. Teraz czeka nas mały maraton, a więc dobrze, że skończyło się na trzech setach - mówi Roman Murdza, trener mielczanek.

AZS UR APPGO Rzeszów - Sandecja Nowy Sącz 3:0

Sety: 25:15, 25:17, 31:29.

APPGO: Mikulska, Nobis, Niedziałek, Strączek, Włodarczyk, Flaga, Chmura (libero) oraz Soja. Trener Maciej Leś.

- Ustawiliśmy taktykę pod tego rywala i wielki ukłon dla moich dziewczyn, że rewelacyjnie ją realizowały - cieszy się Maciej Leś, trener rzeszowianek.

Jego podopieczne pewnie wygrały dwa pierwsze sety, ale w kolejnym natrafiły na spory opór rywalek i przegrywały już 21:24. Wtedy na zagrywkę weszła Weronika Mikulska, gospodynie wyrównały, a następnie wygrały w grze na przewagi.