Tarnobrzeskie pingpongistki dotykają 23. złota [FILM ZAWODNICZKI]

dasz
Chinka Ja Jun rozegrała kapitalną partię przeciwko swojej rodaczce Shen Yi Bin.
Chinka Ja Jun rozegrała kapitalną partię przeciwko swojej rodaczce Shen Yi Bin. Grzegorz Lipiec
Tenisistki stołowe Zamku-SPAR Tarnobrzeg są już o krok od ósmego z rzędu i 23. w historii mistrzostwa Polski. W pierwszym finale wygrały w Nadarzynie 3:0.

Zwycięstwa naszej drużyny można było się spodziewać z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa, ale, że będzie ono tak okazale to już jest przyjemne zaskoczenie. Złote medale są już na wyciągniecie rąk.

ZOBACZ FILM RENATY STRBIKOVEJ Z NADARZYNA

Nasze zawodniczki pokazały wielką klasę udowadniając, ze hegemonia tarnobrzeskiej ekipy trawa nadal i nie widać jej końca. Zwycięstwo 3:0 w finałowym meczu i to w dodatku na wyjeździe pokazuje wielką siłę podopiecznych Zbigniewa Nęcka.

Najwięcej emocji nadarzyńskim kibicom przysporzył pierwszy pojedynek, w którym zmierzyły się dwie zawodniczki z Chin Shen Yi Bin z Jia Jun. Dwa pierwsze sety śmiało można nazwać dreszczowcami i wiele osób nie mogło nadziwić się ile emocji przysparza tenis stołowy. Walkę nerwów i grę na przewagi wygrała zawodniczka drużyny z Tarnobrzega to dało przewagę psychiczną całej drużynie i choć kolejny set padł łupem Shen Yi Bin to czwarty już dał przyjezdnym pierwszy punkt.

Natchniona piękną grą swojej koleżanki Han Ying rozgromiła wręcz Antoninę Szymańską pozwalając zawodniczce miejscowych nawiązać grę tylko w trzecim secie, ale również nie za długą.

Trzecią i jak się później okazało ostatnią grą wieczoru była konfrontacja Klaudii Kusińskiej z Kingą Stefańską. Kapitan tarnobrzeskiej drużyny bardzo udanie rozpoczęła pojedynek wygrywając pierwszego i tracą tylko trzy punkty.

Dwa następne były już bardziej wyrównane. Stefańska w czwartym secie nie pozwoliła rywalce już na zbyt wiele i przypieczętowała jakże cenne zwycięstwo swojej drużyny.

Mago Wanzl Nadarzyn - ZAMEK-SPAR TARNOBRZEG 0:3

stan rywalizacji (do dwóch wygranych) 0-1

0:1 Shen Yi Bin - Jia Jun 1:3 (16:18, 12:14, 11:9, 4:11)
0:2 Antonina Szymańska - Han Ying 0:3 (5:11, 3:11, 7:11)
0:3 Klaudia Kusińska - Kinga Stefańska. 1:3 (3:11, 9:11, 11:7, 6:11)

Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych. Drugi mecz rozegrany zostanie w sobotę w Tarnobrzegu o godzinie 16.30, ewentualny trzeci w niedzielę także Tarnobrzegu, początek o godzinie 17.