TAURON Giganci Siatkówki. Porażka Developresu Rzeszów, puchar dla Chemika Police

opr. kka, inf.pras.
Developres przegrał z Poczdamem
Developres przegrał z Poczdamem Giganci Siatkówki
Chemik Police wygrał w niedzielę swój drugi mecz na TAURON Gigantach Siatkówki w Twardogórze i dzięki temu zwyciężył w całej imprezie. Mistrzynie Polki pokonały 3:1 SSC Plamberg Schwerin. Przed tym meczem zagrały siatkarki Developresu Rzeszów, które tym razem uległy 2:3 wicemistrzowi Niemiec SC Poczdam.

Rzeszowianki zaczęły mecz trochę zdekoncentrowane. Tymczasem wicemistrz Niemiec od początku podyktował twarde warunki. Niemki dobrze grały na siatce i wykorzystywały swoje szanse w ataku. Pierwszą partię efektownym blokiem zakończył duet van Aalen - Cekulaev (25:22)

W drugim secie zagotowało się pod siatką przy wyniku 11:7, kiedy to piłka wyszła na aut. Sędzia przyznał punkt Niemkom, ale rzeszowianki protestowały wskazując, że piłka przeszła po palcach (11:8). Ta sytuacja chyba nieco rozkojarzyła Rysice, bo za moment mieliśmy remis (12:12) i czas dla Antigi. Sportowa złość wzięła jednak górę i za chwile Developres prowadził 15:12. Koniec należał zdecydowanie do rzeszowianek, które wyrównały stan meczu (25:19).

Trzeci set zaczął się od prowadzenia naszej drużyny, najpierw 4:1, potem 5:2. Gra trochę falowała (5:5, 9:7), ale to Developres miał lekką przewagę. Efektownie udało się na skrzydle zatrzymać Laurę Emonts, lecz odpowiedzią był atak ze środka (11:8). Trener Guilllermo Hernandez wprowadził na boisko przyjmującą Fleur Savelkoel. Holenderka pociągnęła swoją drużynę, skończyła kilka akcji i Antiga musiał wziąć czas (21:20). Kolejna piłka poszła w aut i mieliśmy remis. Pierwszą piłkę setową miał Rzeszów, ale Niemki postawiły blok (24:24). Tym samym odpowiedziały Jurczyk i Szlagowska. Tej szansy wicemistrzynie Polski już nie wypuściły (26:24).

W tym momencie do zwycięstwa w całym turnieju brakowało rzeszowiankom tylko jednego wygranego seta. Zaczęło się jednak kiepsko - 8:11. Potem ta przewaga Poczdamu jeszcze urosła i Antiga zaordynował przerwę. Wkrótce jednak role się odwróciły i czas miały rywalki. Miały bowiem już tylko trzy oczka więcej (17:14). Walka trwała. Przy wyniku 21:18 po długiej i efektownej wymianie punkt zdobyły Niemki. Trzy kolejne - Developres. Kolejny czas dla wicemistrzyń Niemiec (22:21), które ostatecznie utrzymały koncentrację do końca.

W tie-breaku Developres musiał początkowo gonić (8:10), ale potem przejął inicjatywę. Poczdam popełnił dwa dość proste błędy w rozegraniu, co rywalki wykorzystały. Niemki obroniły jednak dwie piłki meczowe (12:14, 14:14) i znów graliśmy na przewagi. Dopiero 19. punkt dał zwycięstwo Niemkom.

Developres Bella Dolina Rzeszów - SC Poczdam 2:3

Sety: 22:25, 25:19, 26:24, 22:25, 17:19

Developres: Blakojević 8, Centka 7, Wenerska 1, Orvosova 23, Szlagowska 17, Jurczyk 10, Szczygłowska (libero) oraz Obiała 8, Rapacz 4, Kalandadze 10 i Bińczycka. Trener Stephane Antiga.

Poczdam: Savić 10, Jasper 1, van Aalen 2, Nemeth 29 (MVP), Cekulaev 9, Emonts 12, Jegdić (libero) oraz Savelkoel 20, Viggars i Maase 3. Trener Guillermo Naranjo Hernández.