Tauron Hokej Liga. Hokeiści Marma Ciarko STS-u Sanok postawili się Comarch Cracovii - emocje do samego końca! [ZDJĘCIA]

Sanoczanie dzielnie walczyli w Krakowie
Sanoczanie dzielnie walczyli w Krakowie Andrzej Banas
Do samego końca ważyły się losy pojedynku pomiędzy Comarch Cracovią a Marma Ciarko STS-em Sanok. Decydujący gol padł 12 sekund przed końcową syreną.

Dość niespodziewanie pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem przyjezdnych, a gol padł niedługo przed zakończeniem premierowej odsłony - sanoczan na prowadzenie wyprowadził Filipek. Miejscowi odrobili straty w kolejnej tercji wykorzystując moment, w którym grali w przewadze. Decydująca odsłona jednak lepiej znowu zaczęła się dla gości z Sanoka - krakowianie akurat mieli dwóch zawodników na ławce kar i udało się to wykorzystać podopiecznym trenera Elmo Aittoli. Jednak miejscowi pokazali charakter i najpierw do wyrównania doprowadził były gracz STS-u Sawicki i gdy coraz bliżej było do dogrywki trzy punkty na 12 sekund przed końcem zapewnił krakowianom Krenzelok zdobywając swojego drugiego gola w tym spotkaniu.

Comarch Cracovia - Marma Ciarko STS Sanok 3:2

Tercje: 0:1, 1:0, 2:1.

Bramki: 0:1 Filipek 19 (asysty: Biłas, Florczak), 1:1 Krenzelok 30-w przewadze (Latal, Raska), 1:2 Lindberg 47-w podwójnej przewadze (Binner, Huhdanpaa), 2:2 Sawicki 49 (Raska), 3:2 Krenzelok 60 (Kasperlik, Berling).

STS: Salama - MacEachern, Burzik, Filipek, Tamminen, Viitanen - Binner, Lidberg, Dobosz, Ceder, Huhdanpaa - Florczak, Biłas, Gnida, Dulęba, Strzyżowski - Musioł, Sienkiewicz, Miccoli, Bukowski, Fus. Trener Elmo Aittola.

Minuty karne: 14-12. Strzały: 32-34. Widzów: 500.