Tauron Hokej Liga. Marma Ciarko STS Sanok przegrał wyjazdowe spotkanie z GKS-em Katowice

Sanoczanie przegrali w Katowicach 1:3
Sanoczanie przegrali w Katowicach 1:3 Mariusz Zawadzki
Po piątkowej wygranej hokeiści Marma Ciarko STS-u Sanok zostali sprowadzeni na ziemię przez lidera GKS Katowice.

Faworytem niedzielnej potyczki byli katowiczanie i w pierwszych dwóch tercjach wynik to potwierdzał choć GKS nie był też jakiś nadzwyczaj skuteczny. Nie da się jednak ukryć, że dominowali w tym meczu i zepchnęli sanoczan do defensywy. Mimo wszystko w ostatniej odsłonie zrobiło się trochę ciekawiej, gdy Fus pokonał Murray'a. Chwilę potem STS grał w podwójnej przewadze, ale nie zdołał tego wykorzystać. Ostatecznie na trzy minuty przed końcem mecz zamknął Marklund.

Dla katowiczan była to już piąta wygrana z rzędu.

GKS Katowice - Marma Ciarko STS Sanok 3:1

Tercje: 1:0, 1:0, 1:1.

Gole: 1:0 Iisakka 20 (asysty: Varttinen, Hitosato), 2:0 Olsson 31, 2:1 Fus 47 (Dobosz, Musioł), 3:1 Marklund 57 (Varttinen).

GKS: Murray - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Michalski - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hisotato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal, Lebek. Trener Ireneusz Jarosz.

STS: Tamminen - MacEachern, Lindberg, Viitanen, Tamminen, Kivinen - Monteleone, Alho, Bukowski, Ceder, Luusuaniemi - Florczak, Musioł, Sienkiewicz, Rybnikar, Filipek - Najsarek, Dobosz, Fus. Trener Elmo Aittola.

Kary 8-6. Strzały 36-31. Widzów 979.