Tauron Hokej Liga. Marma Ciarko STS Sanok zaskoczył faworyzowaną Comarch Cracovię!

STS wygrał w Krakowie 2:1
STS wygrał w Krakowie 2:1 Wojciech Matusik
We wtorkowym meczu Tauron Hokej Ligi Marma Ciarko STS Sanok sprawiła swoim kibicom miłą niespodziankę w Krakowie. Team z Podkarpacia wygrał z tamtejszą Comarch Cracovią!

Już w I tercji STS znakomicie wykorzystał pierwszy moment gry w przewadze - gdy na ławkę kar powędrował Żurek bramkarza gospodarzy pokonał Kallionkieli. Do końca tej odsłony miejscowi mieli kilka okazji, ale bardzo dobrze dysponowany w sanockiej bramce był Filip Świderski. W kolejnej tercji sytuacje były z obu stron (padł nawet gol dla Cracovii, ale nie został uznany), sanoczanie grali też w osłabieniu, ale potrafili się obronić i żadne gole nie padły. Rozstrzygająca okazała się ostatnia odsłona, a tę lepiej zaczęli hokeiści z Podkarpacia, którzy zaraz po wznowieniu gry wykorzystali kolejny moment gry w przewadze. W samej końcówce kontaktowego gola zdobył Sawicki i Cracovia mogła nawet doprowadzić do remisu, ale gości uratował ponownie Świderski.

Comarch Cracovia - Marma Ciarko STS Sanok 1:2

Tercje: 0:1, 0:0, 1:1.

Bramki: 0:1 Kallionkieli 7-w przewadze (asysty: Lidberg, Binner), 0:2 Viitanen 41-w przewadze (Kallionkieli, Binner), 1:2 Sawicki 57 (Brynkus).

STS: Świderski - Binner, Lindberg, Viitanen, Ceder, Karnas - MacEachern, Musioł, Bukowski, Filipek, Kallionkieli - Florczak, Niemczyk, Fus, Miccoli, Sienkiewicz - Najsarek, Doborz, Dulęba, Rybnikar, Gnida. Trener Elmo Aittola.