Tauron Hokej Liga. Podhale Nowy Targ nie dało szans Marma Ciarko STS-owi Sanok

Tomasz Sowa
Zespół Marma Ciarko STS-u Sanok nie okazał się zbyt wymagającym rywalem dla Podhala Nowy Targ i wyraźnie przegrał w piątkowym starciu.

W pierwszych minutach spotkania oba zespoły miały swoje okazje. Sanoczanie nawet jako pierwsi grali w przewadze po tym, jak na ławkę kar powędrował Wronka, ale nie zdołali tego wykorzystać. Lepiej z taką sytuacją poradzili sobie miejscowi, którzy po karze dla Binnera od razu wyszli na prowadzenie. W kolejnej tercji obie drużyny znowu miały momenty, gdy grały w przewadze, ale tym razem ani jednym, ani drugim nie udało się tego wykorzystać. Gole padły dopiero później, ale najpierw dla Podhala, które prowadziło już dosyć pewnie 3:0. STS odpowiedział natomiast tylko golem Cedera. W decydującej odsłonie było kilka sytuacji, ale padł tylko jeden gol, którym gospodarze przypieczętowali swoją wygraną.

Podhale Nowy Targ - Marma Ciarko STS Sanok 4:1

Tercje: 1:0, 2:1, 1:0.

Bramki: 1:0 Szczechura 17-w przewadze (asysty: Worwa, Cichy), 2:0 Kapica 30 (Wronka, Wielkiewicz), 3:0 Kiss 32 (Kapica, Wielkiewicz), 3:1 Ceder 35 (Huhdanpaa, Musioł) 4:1 Kapica 57 (Kudzin, Wronka).

STS: Salama - Binner, Lindberg, Huhdanpaa, Ceder, Kallionkieli - MacEachern, Musioł, Filipek, Strzyżowski, Viitanen - Florczak, Biłas, Dulęba, Karnas, Bukowski - Najsarek, Gnida, Fus, Miccoli, Sienkiewicz.