Tauron Hokej Liga. Zagłębie Sosnowiec rozbiło Marma Ciarko STS Sanok w ostatniej tercji

Tomasz Sowa
Hokeiści Marma Ciarko STS-u Sanok trzymali się dzielnie przez dwie tercje, a przed ostatnią odsłoną nawet prowadzili, ale decydująca kwarta należała już do Zagłębia Sosnowiec.

Na pierwszą bramkę przyszło czekać aż do 27. minuty gdy na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Tyczyński. Później jednak miejscowi grali w osłabieniu i w pełni wykorzystali to sanoczanie, którzy zdobyli dwie bramki. Trzecia tercja należała już jednak do Zagłębia - skuteczny był Patryk Krężołek, który zdobył dwa gole, a wynik zamknął Kozłowski.

Mecz w Sosnowcu nieszczęśliwie zakończył się dla Damiana Gnidy, który został zniesiony na noszach i odwieziony do szpitala po wejściu jednego z zawodników gospodarzy.

Zagłębie Sosnowiec - Marma Ciarko STS Sanok 5:2

Tercje: 0:0, 1:2, 4:0.

Bramki: 1:0 Tyczyński 27 (asysta: Szturc), 1:1 Viitanen 32-w przewadze (Ceder, Lindberg), 1:2 Lindberg 33-w przewadze (Filipek, Luusuaniemi), 2:2 Nahunko 43-w przewadze, 3:2 Krężołek 48 (Tyczyński), 4:2 Krężołek 49-w przewadze (Szturc, Charvat), 5:2 Kozłowski 57 (Bernacki).

Zagłębie: Spesny - Charvat, Saur, Sztorc, Tyczyński, Krężołek - Stadel, Kotlorz, Salo, Valtola, Lindgren - Krawczyk, Naróg, Nahunko, Bucenko, Menc - Andrejkiw, Bernacki, Kozłowski, Sikora.

STS: Tamminen (Świderski) - MacEachern, Lindberg, Filipek, Tamminen, Kivinen - Musioł, Alho, Bukowski, Ceder, Viitanen - Florczak, Najsarek, Sienkiewicz, Gnida, Luusuaniemi - Rybnikar, Dobosz, Miccoli, Fus.

Kary: 27-14. Strzały: 39-21. Widzów: 1800.