Tauron Liga. Developres Bella Dolina Rzeszów wygrał pierwszy mecz półfinałowy! Zobacz zdjęcia z meczu

Konrad Karaś
Paweł Dubiel
"Rysice" są już bliżej finału Tauron Ligi
"Rysice" są już bliżej finału Tauron Ligi Paweł Dubiel
W pierwszym meczu półfinału play-off Tauron Ligi rzeszowskie "Rysice" pokonały we własnej hali 3:0 (25:21, 25:23, 25:22) Grot Budowlanych Łódź i w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą 1:0. Drugie spotkanie - tym razem w Łodzi - zostanie rozegrane już w najbliższy wtorek.

Piątkowy pojedynek w licznie wypełnionej kibicami hali Podpromie już od początku układał się po myśli wicemistrzyń Polski. W pierwszej partii dość szybko zdobyły one przewagę nad łodziankami (9:7, 12:8), a później kontrolowały sytuację na boisku (15:11, 19:14). Ostatecznie wygrały premierowego seta do 21. Najwięcej punktów, aż 9, dostarczyła rzeszowskiej drużynie Ann Kalandadze.

Inauguracja spotkania, w której widać było ogromną determinację i chęć zwycięstwa Developresu zwiastowała, że w kolejnej odsłonie podopieczne Stephane'a Antigi są w stanie pójść za ciosem. I tak się też stało. Drugi set od początku był pod kontrolą rzeszowianek (8:3, 13:5, 19:14) i jedynie w końcówce przysporzył kibicom większych emocji, bo "Budowlane" zbliżyły się na jeden punkt (24:23). Ale ostatnie słowo należało do naszych siatkarek, a konkretnie do Jeleny Blagojević, która wykorzystała piłkę setową (25:23).

Trzecia partia okazała się ostatnią w tym spotkaniu. "Rysice" kontynuowały efektowną, a co najważniejsze skuteczną grę, zaś łodzianki szczególnie w drugiej części tej odsłony popełniały więcej błędów, co przełożyło się na ostateczny wynik seta 25:20 i całego meczu 3:0 dla Developresu Bella Dolina Rzeszów. MVP tego spotkania została wybrana Jelena Blagojević.

Mecz rewanżowy odbędzie się już w najbliższy wtorek w Łodzi. Początek o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport.

Developres Bella Dolina Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:21, 25:23, 25:22)

Stan rywalizacji do dwóch wygranych meczów: 1:0 dla Developresu

Developres: Kalandadze 23, Orvosova 14, Centka 12, Blagojević 9, Jurczyk 6, Wenerska, Szczygłowska (libero) oraz Rapacz, Bińczycka. Trener Stephane Antiga.

Budowlani: Durul 15, Kazała 12, Fedusio 9, Sobolska 8, Lisiak 4, Polak, Łysiak (libero) oraz Pol 3, Łazowska 2, Kędziora. Trener Maciej Biernat.

Sędziowali: Król (Katowice) i Krupski (Bielsko-Biała). Widzów: 3420.

MVP: Jelena Blagojević