Tauron Liga. Developres Bella Dolina Rzeszów z pewnym zwycięstwem. Bielsko-Biała odprawiona z kwitkiem

Konrad Karaś
Pewne zwycięstwo Developresu Bella Dolina Rzeszów
Pewne zwycięstwo Developresu Bella Dolina Rzeszów Krzysztof Kapica
Siatkarki Developresu Bella Dolina bez straty seta rozprawiły się z BKS-em Bostik Bielsko-Biała w meczu 15. kolejki Tauron Ligi.

Mecz na Podpromiu rozpoczął się od szybko zdobytych trzech punktów przyjezdnych. Jak się jednak później okazało, rywalki z Bielska tylko na początku mocniej "przycisnęły" Developres. Później w ich grę wkradały się błędy, głównie w rozegraniu i ataku. Pomyłki rywalek skrzętnie wykorzystywały "Rysice", często kontrując ze skrzydeł. Premierową partię zakończył mocny atak po bloku Ann Kalandadze (25:18). Gruzińska przyjmująca była bez wątpienia najjaśniejszym punktem rzeszowskiej ekipy (w pierwszym secie zdobyła 8 punktów).

W długich fragmentach drugiej odsłony gra BKS-u wyglądała już trochę lepiej. Bielszczanki szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie; przy stanie 5:8 trener Stephane Antiga poprosił nawet o pierwszy czas dla swojego zespołu. Na szczęście ta przerwa podziałała motywująco na wicemistrzynie Polski, które ponownie przejęły kontrolę nad meczem i już do końca seta utrzymywały przewagę. 11:10, 16:13, 21:17, aż w końcu 25:21. I tak, Developres dopisał kolejnego seta na swoje konto.

Trzeci set nie miał wielkiej historii - od początku do końca rzeszowianki kontynuowały grę na swoim, dobrym poziomie, nie pozwalając tym razem rywalkom na punktowy kontakt. Mecz zakończyła sprytna kiwka Kalandadze (25:16), która po meczu została wybrana MVP. Tym samym podopieczne Stephane'a Antigi sięgnęły po 13. zwycięstwo w tym sezonie.

W kolejnym meczu "Rysice" zmierzą się na wyjeździe z Radomką Radom (piątek, 17.30).

Developres Bella Dolina Rzeszów - BKS Bostik Bielsko-Biała 3:0

Sety: 25:18, 25:21, 25:16

Developres: Blagojević (17), Centka (8), Wenerska (1), Orvosova (4), Kalandadze (19), Jurczyk (1), Szczygłowska (libero) oraz Obiała, Rapacz (6), Bińczycka

BKS: Pierzchała (7), Nowicka, Borowczak (7), Majkowska (3), Damaske (11), Szczepańska-Pogoda, Mazur (libero) oraz Nowak (libero), Chmielewska (1), Abramajtys (1), Szymańska (2), Sobiczewska (7)

MVP: Ann Kalandadze.