Tauron-Stal Mielec odpadła z rozgrywek PGNiG Pucharu Polski

Tomasz Leyko
Mielczanie nie zagrają w turnieju finałowym PP.
Mielczanie nie zagrają w turnieju finałowym PP. arch.
Piłkarze ręczni Tauronu-Stali Mielec wygrali w Kwidzynie rewanżowe spotkanie 1/4 PP z miejscowym MMTS-em 34-31. Mielecki zespół nie zdołał odrobić strat z pierwszego meczu i odpadł z rozgrywek

Mielczanie mogą żałować, że tydzień temu we własnej hali zagrali tak słabo i nie walczyli nawet o zminimalizowanie rozmiarów porażki. W rewanżu zagrali bardzo dobrze, mimo że pojechali w odległą podróż w dniu meczu. Tauron-Stal prowadziła od samego początku.

W 25. minucie goście odskoczyli na 3 gole (15-12), a 10 minut po przerwie było już 23-19 dla mielczan. Kwidzynianie poczuli realne zagrożenie i zniwelowali straty (23-24). Jeszcze 10 minut przed końcem znów mielczanie uciekli na 3 gole, ale tej magicznej bariery już nie przekroczyli.

MMTS KWIDZYN - TAURON-STAL MIELEC 31-34 (14-17)
MMTS: Jedowski, Szczecina - Pacześny, Krieger 2, Orzechowski 2, Peret 2, Sadowski 1, Rosiak 2, Daszek 6, Rombel 2, Seroka, Łangowski 1, Waszkiewicz 7, Kostrzewa 6.
TAURON: Wolański, Kiepulski - Wilk 2, Albin, Janyst 8, Szatko 1, Sobut 5, Jędrzejewski 3, Szpera 3, Babicz 3, Kubisztal 3, Basiak 1, Gliński 5.

W 1. meczu 30-24 dla MMTS-u i awans kwidzynian.