Tauron-Stal Mielec przegrała w Kielcach z Vive

Tomasz Leyko
W Kielcach nespodzianki nie było. W meczu mistrza i brązowego medalisty ubiegłorocznych rozgrywek zespół Vive Targi pewnie ograł Tauron Stal Mielec 39-33.

Do 25 minuty Stal walczyła jak równy z równym. Vive nie uzyskało większej niż dwubramkowej przewagi, którą zresztą szybko goście niwelowali. Było 4-2 dla Vive, ale po golach Damiana Kostrzewy i Rafała Glińskiego był remis.

Po 20 minutach było 14-12 dla mistrzów kraju, ale Mirosław Gudz i Łukasz Janyst znów dali remis. Dopiero w końcówce I części ekipa Wenty robiła wrażenie jakby włączała 5 bieg (20-16).

Kieleckiego rozpędu nie przerwała nawet przerwa. Przez 10 minut gospodarze rzucili 6 bramek, a mielczanie żadnej. Po trafieniu Karola Bieleckiego było już 26-16 i zdenerwowany trener Ryszard Skutnik poprosił o czas.

Pogadanka dała skutek, bo po przerwie Stal zaczęła wreszcie trafiać. Po rzutach Gudza, Gawęckiego i Babicza było 26-19 dla Vive, ale marzenia o korzystnym rezultacie mielecki zespół musiał odłożyć.

Tym bardziej, że po ładnej bramce Ivana Cupicia znów "dychą" prowadziło Vive (30-20). Końcówka należała do mielczan, którzy zbili wynik na ile to było możliwe.

VIVE-TARGI KIELCE - TAURON-STAL MIELEC 39-33 (20-16).

Najwięcej bramek: dla Vive - Rosiński 7, Bielecki 6, Olafsson 5, Stojkovic 4, dla Stali - Gliński 9, Babicz 6, Krzysztofik i Janyst po 4.