Tauron-Stal Mielec wygrywa i jest bliska awansu do II rundy Pucharu EHF

Tomasz Leyko
Adam Babicz pzed obrońcami Nilüferu
Adam Babicz pzed obrońcami Nilüferu Tomasz Leyko
Zespół Tauron-Stali Mielec pokonał turecki Nilüfer Belediyespor 42-29 w pierwszym meczu I rundy Pucharu EHF. Rewanż w niedzielę, również w Mielcu.

Piłkarze ręczni mieleckiej Stali pewnie pokonali turecki Nilüfer Belediyespor, a dzięki zaliczce 13 goli kibice mogą już organizować wyjazd na rewanżowy mecz II rundy z Team Tvis Holstebro.

Przewaga Stali ani na moment nie podlegała dyskusji. Zaczęło się od prowadzenia gospodarzy 3-0, ale dynamicznie grający na początku goście wyrównali. Był to ostatni remis w tym pojedynku. Niemal każdy błąd Turków w ataku kończył się szybką kontrą Stali. Gdy "czeczeńcy" uciekli na 5 trafień trener gości Isik Mehmet Fatih poprosił o czas. Gospodarze rozpędzili się na dobre.

Po kolejnych kontrach uciekli na 15-4.
Podobnie wyglądał mecz po przerwie, a zagadką były tylko rozmiary zwycięstwa. W 43.minucie padł gol nr 30 więc na trybunach nawet nie zakładano się czy "padnie czterdziestka". Bramkę na 40-27 rzucił Michał Chodara.

Nilüfer Belediyespor - Tauron Stal Mielec 29-42 (12-21)

Belediyespor: Ucdag, Serbest, Klajic - Ozturk 6, Isildak 4, Grk 1, Mikovic 4, Vatansever, Yashi 3, Coskun 1, Erten, Dege Recep, Mutlu, Celik 5, Dege Recai 5.

Stal: Kryński - Wilk 2, Janyst 5, Krieger 2, Sobut, Kornecki, Szpera 5, Babicz 2, Gawęcki 6, Gudz 1, Gliński 2, Krzysztofik 1, Chodara 6. Kostrzewa 10.