Tauron-Stal Mielec wygrywa i wraca na 3. miejsce

Tomasz Leyko
Rzuca Marek Szpera
Rzuca Marek Szpera Tomasz Leyko
Po blisko miesięcznej przerwie do gry wrócili szczypiorniści. Zespół Tauronu Stali Mielec pewnie pokonał Zagłębie Lubin i wrócił na 3. pozycję w tabeli.
Tauron-Stal - ZagłębieSzczypiorniści Tauronu Stali Mielec (białe koszulki) pokonali Zagłębie Lubin 30-25.

Tauron-Stal - Zagłębie

Stal skorzystała z pierwszej gry w przewadze uciekając na 3 gole (kontry Adama Babicza i Łukasza Janysta). Prowadzenie powinno być zdecydowanie wyższe, ale mielczanie nie wykorzystali trzech karnych. Michał Świrkula odbił rzuty Grzegorza Sobuta, Pawła Albina i Janysta. Fatalną passę z 7 metra przełamał dopiero Rafał Gliński (10-7), za chwilę poprawił (11-7), a gdy po przechwycie kontrę efektownie wykończył Michał Chodara było już 13-8. Tę przewagę Tauron-Stal dowiozła do przerwy.

W II połowie goście wyeliminowali się ostrą grą (kary Orzłowskiego i Szymyślika). Stal wykorzystała bezlitośnie grę w podwójnej przewadze i na "miedziową" bramkę sunęła kontra za kontrą. W 40 minucie było już 22-15 dla mielczan. W kolejnej akcji przypomniał o sobie Damian Krzysztofik (23-15), który wrócił z wypożyczenia do Czuwaju Przemyśl. W chwilę później miał pecha bo jego efektowna wkrętka zatrzymała się na słupku, ale powetował sobie to kończąc kontrę (27-17, 48. minuta), po której trener gości Jacek Będzikowski poprosił o czas. Rozpędzonej Stali nikt nie był w stanie dogonić.

TAURON-STAL MIELEC - ZAGŁĘBIE LUBIN 30-25 (15-10)

Najwięcej bramek dla Stali: Łukasz Janyst i Adam Babicz po 5, Paweł Albin i Rafał Gliński po 4.
Najwięcej bramek dla Zaagłębia: Mikołaj Szymyślik i Piotr Obrusiewicz po 6, Piotr Adamczak 4.