Tauron-Stal Mielec zdobyła brązowy medal MP! [ZDJĘCIA]

Tomasz Leyko
Trzeci zespół PGNiG Superligi.
Trzeci zespół PGNiG Superligi. Tomasz Leyko
Wielkie święto w Mielcu. Szczypiorniści Stali Mielec po trzecim zwycięstwie w Mielcu nad MMTS-em Kwidzyn zdobyli brązowy medal MP!
Szczypiorniści Tauronu-Stal Mielec w sobotę wywalczyli brązowe medale mistrzostw Polski.

Tauron-Stal Mielec brązowym medalistą MP

Już godzinę przed meczem większość miejsc w hali była zajęta. Na trybunach było biało-niebiesko, co było dowodem, że akcja klubu kibica powiodła się. Na mecz przyjechał też Dariusz Lubera, szef firmy Tauron, głównego sponsora Stali.

Mielczanie od początku zagrali z animuszem. Już pierwsza akcja Marka Szpery dała bramkę. 6-6 to ostatni remis w tym meczu. Kwidzynianie odrobili stratę dwóch bramek, bo Stal grała w osłabieniu. Później gospodarze osiągnęli przewagę, a goście byli w stanie zniwelować straty tylko do dwóch trafień.

Po przerwie cały czas prowadzili mielczanie. W ostatnich dziesięciu minutach decydujące trafienia zadali Łukasz Janyst (28-24 i 29-25) i Marek Szpera (30-25 i 32-26).

Po końcowej syrenie rozpoczęła się wielka feta. Brązowe medale i okazały puchar wręczył wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Ryszard Mach.

Więcej w poniedziałkowym Stadionie

TAURON-STAL MIELEC - MMTS KWIDZYN 33-27 (15-12)

STAL: Wolański, Lipka, Kiepulski - Wilk 3, Albin 3, Janyst 4, Sobut 2, Jędrzejewski, Szpera 7, Babicz 1, Kubisztal 3, Gawęcki 2, Basiak, Gliński 4, Krzysztofik, Chodara 4.

MMTS: Suchowicz - Pacześny, Krieger, Mroczkowski 3, Orzechowski 6, Peret 2, Sadowski, Adamuszek, Rosiak 2, Nogowski, Rombel 3, Seroka 1, Łangowski 1, Daszek 6, Kostrzewa 4.

SĘDZIOWALI: Marek Baranowski (Warszawa) i Bogdan Lemanowicz (Łąck); KARY: 12 i 6 minut; WIDZÓW: 2700 (15 z Kwidzyna)