Tauron-Stal przegrywa u siebie z MMTS-em. Półfinały oddalają się

Tomasz Leyko
11 bramek Damiana Kostrzewy nie wystarczyło do zwycięstwa.
11 bramek Damiana Kostrzewy nie wystarczyło do zwycięstwa. Tomasz Leyko
Tauron-Stal Mielec przegrała mecz I rundy play-off z MMTS-em Kwidzyn 33-34. W rywalizacji do 2 wygranych prowadzą kwidzynianie. Kolejny mecz w środę w Kwidzynie.

Mecz Stali z MMTS-em miał niesamowity przebieg. Kto wszedł do hali w 14 minucie pojedynku mógł poczuć się rozczarowany swoim spóźnieniem. Stal prowadziła 11-3, a przebieg meczu zapowiadał łatwe zwycięstwo. Kapitalnie odbijał Krzysztof Lipka. Dobrze funkcjonował atak pozycyjny. Kończył akcje z koła Damian Krzysztofik. W końcówce było już 18-12 i 19-13.

W grze mielczan coś się zacięło. Jeszcze przed przerwą goście doszlusowali na 19-15. Błysnął wtedy znakomitymi rzutami Robert Orzechowski. Początek II połowy należał do kwidzynian. Goście grali pewnie w ataku, Krzysztof Szczecina zamurował bramkę. Pierwszy kwadrans po przerwie wygrali 12-4. Po raz pierwszy wyszli na prowadzenie w 41 minucie (22-23) i kuli żelazo póki gorące. Ryszard Skutnik przerywał grę, zmieniał bramkarzy, wszystko na nic.

Stal złapała oddech w końcówce. Z 29-33 zrobiło się 32-33, ale w dogodnej sytuacji Rafał Gliński trafił w poprzeczkę i cień szansy na dogrywkę zniknął. Kropkę nad i postawił Tomasz Klinger (32-34). Jeszcze z karnego trafił Damian Kostrzewa (33-34), ale do końcowej syreny zostało raptem 25 sekund.

TAURON STAL MIELEC - MMTS KWIDZYN 33-34 (19-15)

TAURON-STAL: Lipka, Kryński - Wilk 1, Janyst 2, Gudz, Krieger 2, Sobut 2, Szpera 5, Babicz 1, Gawęcki, Gliński 3, Krzysztofik 6, Kostrzewa 11.

MMTS: Suchowicz, Szczecina - Klinger 9, Mroczkowski 5, Peret 1, Sadowski, Adamuszek 2, Nogowski 4, Seroka, Łangowski, Daszek 5, Rombel 3, Rosiak, Orzechowski 5.