Tauron-Stal wygrała w Szczecinie i skończy rundę zasadniczą na 3. miejscu

Tomasz Leyko
Stal kończy rundę zasadniczą na 3. miejscu.
Stal kończy rundę zasadniczą na 3. miejscu. archiwum
Piłkarze ręczni Tauronu-Stali Mielec wygrali wyjazdowe spotkanie z Pogonią Szczecin 27-26 (14-16). Zwycięstwo zapewniło im 3.miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej.

Wygrana nie przyszła łatwo. Do przerwy lepsi byli gospodarze. W II połowie szczecinianie zaczęli gra nieskutecznie i opadli nieco z sił. "Czeczeńcy" wytrzymali ten mecz lepiej kondycyjnie.

Brak sił szczecinianie próbowali odreagować ostrą grą. W pewnym momencie doszło do nieprzyjemnych przepychanek na boisku po ostrym faulu Markovica na Krzysztofiku. Czerwone kartki z gradacji kar ujrzało aż trzech zawodników Pogoni. W końcówce wykluczeń było tak wiele, że gospodarze kończyli mecz z... dwójką graczy w polu.

W ten sposób mielczanie kończą rundę zasadniczą na wysokim 3.miejscu. Ich rywalem w play-off będzie MMTS Kwidzyn.

POGOŃ SZCZECIN - TAURON-STAL MIELEC 26-27 (16-14)