Tenis. Nastolatka z Trzciany, Zuzanna Bednarz została mistrzynią i wicemistrzynią Polski

Tor
Dla Zuzanny Bednarz mistrzostwa Polski w Bielsku Białej były bardzo udane
Dla Zuzanny Bednarz mistrzostwa Polski w Bielsku Białej były bardzo udane Krzysztof Łokaj
Zuzanna Bednarz, nastolatka z Trzciany, która trenuje na co dzień na kortach Czarnych Rzeszów, zdobyła w Bielsku Białej mistrzostwo Polski w deblu i wicemistrzostwo w singlu w kategorii U’14.

W grze deblowej Zuzanna występowała wspólnie z z Darią Górską (Tczew). W finale singla nasza tenisistka przegrała 2:6, 3:6 z Weroniką Ewald (Tczew).

- Rywalka ma już na koncie wiele tytułów, a tym samym sporo doświadczenia. Córka pierwszy raz występowała w finale mistrzostw i ją spięło. Szkoda, bo mecz był do wygrania

- wyjaśnia Grzegorz Bednarz, ojciec Zuzy.

Dzięki jego staraniom córka często występowała w zagranicznych turniejach (w tym roku grała w dziesięciu państwach). To przynosi efekt i pochodząca z Trzciany zawodniczka jest coraz wyżej w europejskim rankingu tenisistek do lat 14. - W styczniu powinna się znaleźć w pierwszej dwudziestce piątce - dodał pan Grzegorz.