Tenis stołowy. 1 liga męska: Politechnika Rzeszowska gromi outsidera, Strzelec Frysztak remisuje z Partem Gliwice

Tomasz Strzębała
Politechnika Rzeszowska
Rzeszowska Politechnika z łatwością ograła ostatnie w tabeli rezerwy gliwickiego KTS. Z pierwszym zespołem śląskiej ekipy punktami podzielił się natomiast Strzelec Frysztak. Mecz krośnian został przełożony.

KTS II Gliwice – Politechnika Rzeszów 0:10
Wyniki gier: Bodnar – Dziuba 0:3, Gumiński – Walaszek 1:3, Gumiński/Steuer – Dziuba/Walaszek 0:3, Bodnar – Walaszek 0:3, Gumiński – Dziuba 1:3, Steuer – Hubka 0:3, Paruch – Domin 0:3, Bodnar/Paruch – Domin/Hubka 0:3, Steuer – Domin 0:3, Paruch – Hubka 0:3.

Spotkanie bez historii i emocji. Nasza drużyna zdecydowanie dominowała w każdym elemencie gry. W miarę wyrównane pojedynki z naszymi zawodnikami stoczył jedynie Krzysztof Gumiński, który urwał najpierw seta Przemysławowi Walaszkowi, a później Patrykowi Dziubie.

Strzelec Frysztak – KTS MDC Part Gliwice I 5:5
Wyniki gier: Gołębiowski – Felkel 3:0, Chłodnicki – Tomicki 2:3, Balcerzak/Chłodnicki – Felkel/Tomicki 2:3, Gołębiowski – Tomicki 3:1, Chłodnicki – Felkel 1:3, Niemiec – Szotek 2:3, Balcerzak – Masłowski 3:0, Niemiec/Gołębiowski – Kwodawski/Masłowski 3:1, Niemiec – Masłowski 0:3, Balcerzak – Szotek 3:1

Gospodarze postawili się wyżej notowanym przyjezdnym. Przy stołach sporo się działo. Gliwiczanie wyrównali stan meczu w 8 grze między Krzysztofem Niemcem a Jakubem Masłowskim. W tym samym czasie, na stole pierwszym pojedynek z Piotrem Chłodnickim wygrał Grzegorz Felkel i KTS MDC objął prowadzenie. Remis dla Strzelca uratował Marcin Balcerzak, który ograł Karola Szotka w setach 7:11, 11:5, 11:3, 11:6.

KSTS MOSiR Krosno – Stal Bielsko-Biała - mecz przełożony na 4 lutego.