Tenis stołowy. Oxynet Jarosław wygrywa dwa mecze i zagra w play-off. Rzeszowianki powalczyły z wiceliderem

Tomasz Strzębała
Drużyna z Jarosławia jest już pewna miejsca w ósemce
Drużyna z Jarosławia jest już pewna miejsca w ósemce Archiwum
Jarosławski Oxynet wygrał w ostatni piątek w Suchedniowie a w niedziele poradził sobie w Zamościu i dzięki temu jest już pewny awansu do play-off. Zawodniczki Politechniki postawiły się drużynie z Sochaczewa.

Lotto Superliga mężczyzn

Punkty dla podopiecznych Kamila Dziukiewicza w Suchedniowie zdobywali: Quadri Aruna, Yuto Kizukuri i Alan Kulczycki. Quadri Aruna na początku przegrywał z Robertem Florasem 0:2, ale zwyciężył w dwóch kolejnych setach i doprowadził do piątego. W drugim starciu Yuto Kizukuri nie dał szans Danielowi Bąkowi 3:0. Sukces przypieczętował Kulczycki, który przerwał swoją fatalną serię porażek.

W Zamościu o sukcesie i przesądziło zwycięstwo debla w składzie Quadri Aruna/Alan Kulczycki. Zawodnicy naszego teamu ograli parę Tomasz Lewandowski, Daniel Kisielewicz 3:1. Oxynet wygrywał już 2:0, ale gospodarze zdołali wyrównać stan meczu.

Bez względu na wynik spotkania 5 kwietnia z Poltarex Pogonią Lębork, zespół prowadzony przez Kamila Dziukiewicza jest już w najlepszej ósemce i jak zapowiadają w klubie będzie walczył o podium.

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Oxynet Jarosław 0:3
Wyniki gier:
0:1 Robert Floras – Quadri Aruna 2:3 (11:6, 11:7, 7:11, 9:11, 4:6)
0:2 Daniel Bąk – Yuto Kizukuri 0:3 (3:11, 8:11, 5:11)
0:3 Piotr Cyrnek – Alan Kulczycki 1:3 (11:9, 7:11, 10:12, 10:12)

Akademia Zamojska Zamość – Oxynet Jarosław 2:3
0:1 Piotr Chodorski – Quadri Aruna 0:3 (5:11, 9:11, 3:11)
0:2 Tomasz Lewandowski – Yuto Kizukuri 0:3 (4:11, 4:11, 11:13)
1:2 Jesus Cantero – Alan Kulczycki 3:1 (6:11, 11:9, 11:7, 11:9)
2:2 Piotr Chodorski – Yuto Kizukuri 3:2 (7:11, 11:9, 11:9, 9:11, 6:3)
2:3 Tomasz Lewandowski, Daniel Kisielewicz – Alan Kulczycki, Quadri Aruna 1:3 (5:11, 10:12, 11:9, 7:11)

Ekstraklasa kobiet

Zawodniczki Politechniki postawiły się drużynie z Sochaczewa. Świetnie zaczęła Zuzanna Wielgos, która ograła Magdalenę Sikorską. W drugim pojedynku Dominika Wołowiec dostała lanie od Iriny Ciobanau, potem swoje starcie przegrała Oliwia Wątor, chociaż początek miała bardzo dobry. Do remisu doprowadziła niezawodna Wielgos. Niestety w ostatniej grze Wołowiec nie dala rady Sikorskiej.

Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – SKTS Sochaczew 2:3

1:0 Zuzanna Wielgos – Magdalena Sikorska 3:1 (11:8, 8:11, 14:12, 11:6)
1:1 Dominika Wołowiec – Irina Ciobanau 0:3 (4:11, 8:11, 2:11)
1:2 Oliwia Wątor – Ilona Sztwiertnia 1:3 (11:5, 6:11, 9:11, 8:11)
2:2 Zuzanna Wielgos – Irina Ciobanau 3:1 (11:8, 11:8, 6:11, 11:4)
2:3 Dominika Wołowiec – Magdalena Sikorska 1:3 (9:11, 7:11, 11:9, 6:11)