Tenis stołowy. Zamek Tarnobrzeg pokonał AZS AE Wrocław

Piotr Szpak
Ukrainka Margarita Piesocka była najlepszą zawodniczka czwartkowego meczu, w którym wygrała dwie swoje gry. fot. Grzegorz Lipiec
Trzeci w tym tygodniu zaległy mecz ekstraklasy w wyko-aniu tenisistek najlepszej drużyny kraju zakończył się trzecią wygraną naszej drużyny.

Była to 15 z rzędu wygrana naszego zespołu w tym sezonie.

Najlepszą zawodniczką czwartkowego meczu była grająca coraz lepiej Ukrainka Margarita Piesocka, która wygrała dwie swoje gry, pokonując najpierw Natalię Bajor, a następnie Chinkę Geng Ya Ning.

Rozpoczęło się od wygranej Piesockiej, ale w drugiej grze Kinga Stefańska uległa w czterech setach z Chince Ning. Przełomowa była trzecia partia tego pojedynku, w której kapitan tarnobrzeskiej drużyny nie utrzymała przewagi i poległa.

W czwartym secie Chinka już dominowała. Z bardzo dobrej strony za-prezentowała się Czeszka Renata Strbikova, która pierwszego seta pojedynku z byłą reprezentantką Polski Darią Łuczakowską wygrała do jednego!

Najładniejsza była ostatnia gra wieczoru, w której Piesocka zaprezentowała wiele efektownych zagrań ogrywając bezradną Azjatkę w trzech setach czego przed meczem raczej się nie spodziewano.

ZAMEK TARNOBRZEG - AZS AE Wrocław 3:1
Wyniki gier: Margarita Piesocka - Natalia Bajor 3:0 (11:7, 12:14, 11:8), Kinga Stefańska - Geng Ya Ning 1:3 (3:11, 11:7, 11:13, 6:11), Renata Strbikova - Daria Łuczakowska 3:0 (11:1, 12:10, 11:8), Margarita Piesocka - Geng Ya Ning 3:0 (11:7, 11:4, 11:8).

1. ZAMEK 15 30 45:13
2. Nadarzyn 15 22 38:23
3. Sochaczew 15 20 35:28
4. Warmia 15 18 33:24
5. Wrocław 14 16 31:27
6. Polkowice 14 16 30:25
7. Częstochowa 15 14 31:30
8. Łomża 15 8 26:36