Tenisiści IKS Tarnobrzeg z pucharem Polski

Przemysław Markocki
Tenisiści IKS-u Tarnobrzeg
Tenisiści IKS-u Tarnobrzeg archiwum
Krzysztof Żyłka, Karolina Pęk i Maciej Nalepka z IKS Tarnobrzeg zdobyli drużynowy puchar Polski w tenisie stołowym zawodników niepełnosprawnych ruchowo. Zawody odbyły się w Radomiu.

Tenisiści IKS-u startujący pod opieką trenera Jacka Lachora w świetnym stylu pokonali wszystkich przeciwników i odnieśli ogromny sukces.

Oprócz sukcesu drużynowego tarnobrzeżanie sięgnęli po zwycięstwa również indywidualnie.

W turnieju Open mężczyzn grających na wózkach klas startowych I-V bezkonkurencyjny był Maciej Nalepka, który w finale pokonał 3:1 Rafała Lisa (Start Siedlce).

W turnieju Open kobiet grających na stojąco klas startowych VI-X zwyciężyła Karolina Pęk, która w finale ograła 3:1 Martę Marszałkiewicz (Start Radom) również 3:1.

Przypomnijmy, że 2011 rok to pasmo sukcesów tenisistów IKS Tarnobrzeg. W tym roku zdobyli drużynowe mistrzostwo Polski, pięć medali w Indywidualnych mistrzostwach Polski, wicemistrzostwo Europy w Chorwacji oraz osiem medali (2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe) w międzynarodowych mistrzostwach Węgier, Włoch, Holandii, Słowacji, Czech i Rumunii.

To już 90 medal jaki zdobyli tenisiści stołowi IKS Tarnobrzeg w ciągu sześciu lat startów dla naszego Tarnobrzega.

- Chciałbym serdecznie podziękować trenerowi Jackowi Lachorowi, który fachowo, spokojnie i mądrze poprowadził nasza drużynę do tegorocznych sukcesów - mówił z zadowoleniem Rajmund Zięba, prezes IKS Tarnobrzeg.

-
 Dziękuje wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom za walkę, zdobyte medale i wspaniale sukcesy międzynarodowe i krajowe. Serdecznie podziękowania dla Prezydenta Tarnobrzega, dla Urzędu Marszałkowskiego i sponsorów Zakładowi Obrotu Towarowego Siarkopol SP. z o. o., Firmie Seltar i Intop z Tarnobrzega, Firmie Aksedo z Warszawy za wsparcie finansowe, dla Dyrekcji i pracowników ZSP nr 1, gdzie na co dzień trenujemy. Wasza pomoc przyczyniła się do osiąganych przez nas sukcesów.