Texom Sokół Sieniawa pokonał Wisłę Sandomierz. Trzy bramki Mateusza Geńca [ZDJĘCIA]

kostek
Texom Sokół Sieniawa (niebieskie stroje) efektownie pokonał Wisłę Sandomierz.
Texom Sokół Sieniawa (niebieskie stroje) efektownie pokonał Wisłę Sandomierz. Grzegorz Kostka
Sokół ten mecz musiał wygrać, aby w miarę spokojnie grać w końcówce sezonu. Zadanie to wykonał nie tylko efektywnie, ale też efektownie.

Od pierwszych minut stroną prowadzącą grę byli gospodarze, jednak dość nieoczekiwanie, pierwsze dwa celne strzały oddali goście. Na szczęście dla miejscowych oba strzały były wprost w bramkarza. Sokół odpowiedział uderzeniem Mateusza Sowińskiego. Chwilę później było już 1:0. Szymon Feret dośrodkował a Karol Twardowski głową wpakował piłkę do siatki. Trzy minuty później Mateusz Geniec wykorzystał rzut karny, podwyższając prowadzenie gospodarzy. Tuż przed przerwą dwukrotnie szczęście próbował wspomniany już Twardowski, jednak bramkarz gości tym razem nie dał się pokonać.

Druga połowa rozpoczęła się wyśmienicie dla miejscowych. Już po dziesięciu minutach Sokół strzelił trzeciego gola. Podanie Szymona Fereta, wykończył Mateusz Geniec. Chwilę później mogła paść czwartą bramką. Z rzutu wolnego strzelał Szymon Feret, a bramkarz gości z trudem wybił piłkę na róg. Pięć minut później z bliska strzelał Kojder, jednak bramkarz Wisły wybił piłkę nogą. Goście odpowiedzieli dwoma akcjami Abate. W pierwszym przypadku piłka po nodze obrońcy wyszła na rzut rożny a za drugim razie na posterunku był bramkarz gospodarzy. Po drugiej stronie boiska Oskar Mazgoła mógł podwyższyć wynik, lecz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Minutę później Mateusz Geniec trafił po raz trzeci w tym spotkaniu, a po raz drugi z rzutu karnego, pieczętując zwycięstwo Sokoła.

Texom Sokół Sieniawa - Wisła Sandomierz 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Twardowski 29, 2:0 Geniec 32-karny, 3:0 Geniec 55, 4:0 Geniec 86-karny.

Sokół: Siryk – Geniec ż, Skała ż, Ochał ż, Lis ż – Feret (77 Majka), Wawryszczuk, Sowiński (72 Persak), Tłuczek (60 Kinder), Oziębło 72 Pikiel) – Twardowski (77 Mazgoła). Trener Arkadiusz Baran.

Wisła: Czarnogłowski – Wódź ż 65 Michalczyk), Khorolski ż, Dudy, Cichoń (46 Bień) – Wyjadłowski, Furman (80 Stokłosa), Szczypek (65 Bik), Kotalczyk (46 Uciński), Kościółek - Abate. Trener Robert Chmura.