To był debiut jak marzenie! W ligowej premierze UKS SMS Szóstka Mielec rozbiła WTS Włocławek

Kuba Zegarliński
Siatkarki UKS Szóstka Mielec mogą świętować pierwszą wygraną w nowym sezonie
Siatkarki UKS Szóstka Mielec mogą świętować pierwszą wygraną w nowym sezonie Kuba Zegarliński
Lepiej nie dało się tego zrobić! Mieleckiego siatkarki mocnym uderzeniem weszły w rozgrywki 1 ligi siatkówki kobiet. O ich sile w premierowej kolejce przekonał się inny beniaminek, WTS Włocławek.

- Szczerze powiem, że ten sezon mógłby się już rozpocząć. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu – mówiła kilka dni przed startem ligi przyjmująca mieleckiego zespołu, Natalia Murdza.

Ten głód gry widać było właściwie od pierwszych minut meczu we Włocławku. Gospodynie, które o tym, że będą grały w 1 lidze, dowiedziały się dwa tygodnie temu, były jedynie tłem dla rozkręcających się z sekundy na sekundę mielczanek.

W pierwszym secie nasze zawodniczki wygrały 25:17, a i tak to był najniższy wymiar kary. Były po prostu lepsze w każdej dziedzinie siatkarskiego rzemiosła.

Prawdziwą masakrą był drugi set, wygrany przez Szóstkę do ośmiu. W tej partii mielczanki robiły z przeciwniczkami, co chciały. Nic więc nie zapowiadało tego, co miało dziać się w trzecim secie.

W tej partii obudziły się włocławianki. Po raz pierwszy potrafiły nawiązać równorzędną walkę z podopiecznymi Romana Murdzy. Bardzo emocjonująca była końcówka, którą udało się jednak wygrać na przewagi i cały mecz 3:0.

MVP meczu została Inez Pfeifer.

To fantastyczne wejście w sezon klubu, który latem musiał walczyć o pomoc z miasta i do końca nie mógł być pewny startu na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet.

WTS Włocławek - UKS SMS Szóstka Mielec 0:3 (17:25, 8:25, 24:26)

UKS SMS Szóstka Mielec: Szymańska, Gorzkiewicz, Mich, N. Murdza, Krycka, W. Murdza (libero), Pfeifer, Kusik, Cur, Daniluk, Lewandowska, Mikołajewska, Matejko, Koza (libero). Trenerzy: Roman Murdza i Krystian Pachliński.