Trener Wólczanki: Przegraliśmy na własne życzenie

luks
- W pierwszej połowie wydawało się, że my kontrolujemy grę - mówi Grzegorz Sitek, trener Wólczanki Wólka Pełkińska. Archiwum
JKS Jarosław pokonał w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu Jarosław Wólczankę Wólka Pełkińska. Co mieli do powiedzenia po meczu trenerzy?

Grzegorz Sitek, Wólczanka

Przegraliśmy z JKS-em na własne życzenie. Goście nie mieli dużej przewagi. W pierwszej połowie wydawało się, że my kontrolujemy grę, jeden błąd i tracimy bramkę do szatni. Po przerwie kontrowersyjny rzut karny i mecz ustawił się pod JKS. Próbowaliśmy gonić, strzelaliśmy, ale brakło skuteczności i przegrywamy.

Mariusz Sawa, JKS

Mecz był wyrównany. Na początku Wólczanka miała dwie okazje, a myśmy mieli jedną. Później spotkanie toczyło się pod naszą kontrolą. Dwie zdobyte bramki, później strata gola, czerwona kartka i zrobiła się nerwówka. Z przebiegu całego meczu zasłużenie wygraliśmy.

JKS Jarosław z okręgowym Pucharem Polski. Wólczanka pokonana 2:1

JKS Jarosław obronił Puchar Polski na szczeblu okręgu Jarosław i w półfinale etapu wojewódzkiego zmierzy się z Sokołem Nisko.Trzecioligowy JKS do okręgowego finału dotarł czwarty rok z rzędu, a już po raz trzeci zmierzył się w nim z Wólczanką Wólka Pełkińska - liderem 4 ligi. W sezonie 2013/2014 jarosławianie triumfowali w dwumeczu (wygrali 4:2 na wyjeździe i przegrali 1:2 u siebie), zaś przed rokiem zwyciężyli Wólczankę w Jarosławiu 2:1. Niestety, przysłowie „do trzech razy sztuka” nie zdało egzaminu.W pierwszej połowie częściej kotłowało się pod bramką Michała Borowca. JKS zagroził w 28. minucie. Jakub Kaganek i Daniel Kmak lepiej jednak mogli rozegrać dwójkową akcję. Po przeciwnej stronie, w 32. minucie precyzji przy strzale głową zabrakło Krystianowi Wronie. Mocno, ale i bardzo niecelnie uderzył Patryk Szewc. W 43. minucie bliski gola był Maciej Lach, ale piłka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką. W doliczonym czasie gry na strzał zza pola karnego zdecydował się Bartłomiej Raba. To była dobra decyzja. Daniel Furtak wyciągnął się jak struna, ale piłka zatrzepotała w siatce. Wólczanka schodziła do szatni ze stratą jednej bramki.W 53. minucie meczu Wrona sfaulował w polu karnym szarżującego Pawła Hassa. „Jedenastkę” pewnie wykonał Raba i było 0:2. W 60. minucie pojedynku drugą żółtą kartkę za faul obejrzał kapitan JKS-u Bartłomiej Gliniak. Rzut wolny z lewej strony boiska, z odległości około 40 metrów egzekwował wprowadzony w drugiej połowie Mateusz Kocur. Piłkarz dośrodkowywał, jednak futbolówkę zniosło, wpadła „za kołnierz” Borowca, a następnie do jego bramki. Miejscowi poczuli wiatr w żagle i chcieli szybko wykorzystać przewagę w polu. W 74. minucie kolejną okazję miał Kocur, ale nic z tego nie wyszło. W 86. minucie lepiej mógł przymierzyć Ukrainiec Volodymyr Khorolskyi; strzelił mocno po ziemi, ale obok prawego słupka bramki JKS-u. Po meczu odbyła się ceremonia dekoracji zwycięzców i przegranych. Medale i puchary wręczał prezes Podkarpackiego ZPN-u Mieczysław Golba. Zawodnicy Wólczanki nie ukrywali żalu, co do poziomu sędziowania. Gromy sypały się pod adresem Konrada Tomczyka także w trakcie meczu. Wólczanka Wólka Pełkińska - JKS Jarosław 1:2 (0:1)Bramki: 0:1 Raba 45, 0:2 Raba 54-karny, 1:2 Kocur 62-rzut wolny.Wólczanka: Furtak - Wątróbski, Lech (68 Khorolskyi), Gwódź (53 Miazga), Jurczak (46 Kocur), Pietluch, Tetlak, Hul, Walat, Szewc (84 Skiba), Wrona. Trener Grzegorz Sitek.JKS: Borowiec - Gliniak, Dudek, Wilk, Aab, Kaganek, Kłusek, Kucko, Raba (90+5 Pękala), Kmak (63 Surmiak), Hass. Trener Mariusz Sawa. Sędziował Tomczyk (Jarosław). Żółte kartki: Lech, Kocur, Hul - Gliniak, Aab, Hass. Czerwona kartka: Gliniak (60-druga żółta kartka). Widzów 400.

JKS Jarosław z okręgowym Pucharem Polski. Wólczanka pokonana...