Trwa zwycięski marsz tenisistek stołowych Siarki-ZOT Tarnobrzeg

Piotr Szpak
Kapitan tarnobrzeskiego zespołu Kinga Stefańska znów błysnęła świetną formą.
Kapitan tarnobrzeskiego zespołu Kinga Stefańska znów błysnęła świetną formą. Grzegorz Lipiec
W poniedziałkowym meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet Siarka-ZOT Tarnobrzeg wygrała z AZS UMCS Optima Lublin 3:0.

Wyniki gier: Kinga Stefańska - Natalia Aleksyejenko 3:0 (11:5, 11:7, 11:5), Wiktoria Pawłowicz - Sylwia Pawlak 3:0 (11:3, 11:6, 11:5), Andrea Todorović - Katstiaryna Siwakowa 3:0 (11:1, 11:6, 11:5).

Poniedziałkowy wieczór rozpoczął się od efektownego zwycięstwa kapitan tarnobrzeskiej drużyny Kingi Stefańskiej nad Ukrainką Natalią Aleksyejenko. Tylko w drugim secie Natalia dotrzymywała kroku doświadczonej mistrzynie, która w tym sezonie gra wybornie. Także kolejny pojedynek spotkania nie dostarczył spodziewanych emocji, bowiem Białorusinka Wiktoria Pawłowicz z uśmiechem na ustach ograła Sywię Pawlak.

W trzeciej grze wieczoru grająca w tarnobrzeskiej drużynie Serbka Andrea Todorović zmierzyła się z Białorusinką Katstiaryną Siwakową. Andrea rozegrała kapitalną partie wygrywając w trzech setach, a w pierwszym zwyciężyła w rzadko spotykanym w ekstraklasie stosunku 11:1!

Wyniki 13 kolejki: Chrobry Międzyzdroje - Bebetto AZS AJD Częstochowa 0:3, Polmlek Lidzbark Warmiński - Scania Nadarzyn 1;3, Jedynka Łódź - Bronowianka Łódź 1:3, SKTS Sochaczew - KU AZS UE Wrocław przełożony na 18 lutego.

1.-4. awans do play off, 9-10. spadek
W następnej kolejce, 11 marca: AZS AE Wrocław - Siarka-ZOT.

Materiał oryginalny: Trwa zwycięski marsz tenisistek stołowych Siarki-ZOT Tarnobrzeg - Echo Dnia Podkarpackie