Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trwają pomimo trudności

NORBERT ZIĘTAL
Swymi występami zawsze zachwyca zespół "Kantylena" działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 1 w Przemyślu.
Swymi występami zawsze zachwyca zespół "Kantylena" działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 1 w Przemyślu. ARCHIWUM
PRZEMYŚL. Owocny i bardzo pracowity był ubiegły rok dla przemyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Andrzej Berestecki, prezes Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu:

Andrzej Berestecki, prezes Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu:

- Na zadania udało się nam zgromadzić 520 tys. złotych. To ogromna kwota, która jest sumiennie i rozsądnie wydawana na określone przez sponsorów cele. W 2002 r. wszystkie inicjatywy chcemy kontynuować. Może uda się wznowić zajęcia na krytej pływalni oraz ponownie uruchomić świetlicę socjoterapeutyczno - rehabilitacyjną dla dzieci.

- 2001 był kolejnym przełomowym rokiem aktywności społecznej naszej "rodziny". Prowadziliśmy działalność w okresie zmian politycznych, dalszego ubożenia większości społeczeństwa, także naszych członków, oraz niedostatków w sferze finansów publicznych. Jednak dzięki zaangażowaniu osób działających w naszej organizacji, ludzi dobrej woli i szlechetnego serca udało się nam w większości przypadków podtrzymać naszą dotychczasową działalność, a nawet ją rozwinąć - mówi Andrzej Berestecki, przezes PTWzK w Przemyślu.
Z kwest dla indywidualnych osób potrzebujących zebrano 35 tys. złotych. Z tego ok. 20 tys. złotych dla chorych na nieuleczalną pęcherzycę noworodkową Piotra i Roberta Chuchrów z podprzemyskich Ujkowic. Akcja pomocy dla tych chłopców była organizowana wspólnie z "Nowinami".
Do czerwca dla dzieci prowadzone były zajęcia rehabilitacyjne na krytej pływalni. Działały Punkt Konsultacyjny dla Narkomanów i Ich Rodzin, Koło Rodziców Dzieci Autystycznych, Szkoła Przetrwania dla Osób Głucho - Niewidomych. Udało się zorganizować II Ogólnopolskie Spotkania Filozoficzne, wyjazdy turystyczno - edukacyjne dla niepełnosprawnych dzieci. Największymi były turnusy socjoterapeutyczno - rehabilitacyjne w Polańczyku i nadmorskich Stegnach. Skorzystało 310 osób.
Przemyskie towarzystwo współorganizowało i wspierało wiele dużych imprez, choćby IX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przemyski Oddział Pomocy Paliatywnej "Palium", świetlicę dla dzieci niepełnosprawnych działającą przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 1oraz zespół "Kantylena". Jednym z większych sukcesów, którego w znaczym stopniu autorami byli członkowie przemyskiej organizacji, było powstanie Podkarpackiej Wspólnoty Organizacji Socjalnych. Inne inicjatywy, w których uczestniczyło przemyskie PTWzK to prace w Społecznym Komitecie na Rzecz Inicjatywy Ustawodawczej Przeciw Przemocy w Środkach Masowego Przekazu, sympozjum naukowe z okazji Światowego Dnia Inwalidy i grudniowe, ogólnopolskie sympozjum specjalistyczne o samopomocy.
W ub. sobotę w Sali Lustrzanej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu odbyło się spotkanie opłatkowe członków, sympatyków i przyjaciół towarzystwa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24