Trzy ekipy siatkarek z Podkarpacia w finale Akademickich Mistrzostw Polski

luci
azs uek
Siatkarki PWSTE Jarosław, PWSZ Krosno i Uniwersytetu Rzeszowskiego zagrają w finale Akademickich Mistrzostw Polski kobiet. Tyle zespołów z naszego regionu w najlepszej szesnastce w kraju jeszcze nie było.

Studentki Podkarpackich uczelni pozazdrościły awansu swoim kolegom z Politechniki i Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy miejsce w turnieju finałowym wywalczyli przed tygodniem i postanowiły ich pobić.

Nasze panie zdominowały turniej półfinałowy w Krakowie. Niczym walec przetoczyły się kolejno przez rywalizację w grupach, a następnie przez półfinały. Z czwórki zespołów z naszego województwa nie powiodło się jedynie Politechnice Rzeszowskiej, która przepadła w grupie. Pozostała trójka jednak radziła sobie świetnie wygrywając wszystkie swoje spotkania grupowe (poza UR-em, który uległ w grupie PWSTE Jarosław), a następnie ćwierćfinały. W półfinale doszło do derbów PWSTE Jarosław, złożone z zawodniczek 2-go ligowej San-Pajdy zmierzyło się z PWSZ-em Krosno, czyli w dużej mierze 1-ligowymi Karpatami. Krośnianki musiały uznać wyższość jarosławianek. Te ostatnie w finale po raz drugi tego weekendu pokonały UR, który wcześniej wygrał półfinał z AGH Kraków.

- Po tym jak znaleźliśmy się w półfinale pewne było, że mamy awans do turnieju finałowego, ciśnienie z nas zeszło - tłumaczy Dominik Stanisławczyk, trener PWSZ Krosno, które w turnieju półfinałowym przegrały tylko z ekipą z Jarosławia. - Cieszę się, że doczekaliśmy się konkurencji w naszym województwie, bo dotychczas jej nie było. Jestem też bardzo zaskoczony tym, że na podium jest, aż trzy zespoły z Podkarpacia. Niewiele brakło, a w finale nie zagrałaby żadna z uczelni krakowskich, to chyba byłby historyczny moment.

Cała czwórka półfinalistów zagra w turnieju finałowym w Opolu 4-9 maja.

Wyniki naszych drużyn - grupa A: UMCS Lublin - Politechnika Rzeszowska 2:0, UR Kraków - PRz 2:0, PWSZ Tarnów - PRz 2:1, gr. B: UR Rzeszów - PWSTE Jarosław 0:2, AWF Kraków - UR Rzeszów 1:2, Jarosław - AWF Kraków 2:0; gr. D: PWSZ Krosno - UM Lublin 2:0, Krosno - AGH Kraków 2:1, Krosno - UJ Kraków 2:0.

Ćwierćfinały: UP Lublin - UR Rzeszów 0:2, Jarosław - UEK Kraków 2:0, Krosno - UR Kraków 2:0; półfinały: Jarosław - Krosno 2:0; UR Rzeszów - AGH 2:1, o 3. miejsce: AGH - Krosno 0:2; finał: Jarosław - UR Rzeszów 2:0.

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków