Trzy wygrane cyklistek Azalii w wyścigu MTB o Puchar Ziemi Leżajskiej

W Lesie Kopeckim kolarze mieli do dyspozycji ciekawe i dobrze przygotowane trasy Archiwum klubu
Trzy zwycięstwa swych kategoriach wiekowych odniosły cyklistki Smak Górno Poltino Azalii Brzóza Królewska w XI Wyścigu Kolarskim MTB o Puchar Ziemi Leżajskiej oraz Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Wyścig odbył się w Lesie Kopeckim k/Tarnogóry. Patronat nad turniejem objęli Posłowie na Sejm RP: Jerzy Paul i Mieczysław Miazga. Najbardziej emocjonujące wyścigi odbyły się w kategoriach, w których odbywały się eliminacje do Mistrzostw Polski t.j. w juniorkach młodszych i w juniorach młodszych.

Zawodniczka Azalii Brygida Piersiak, aktualna Mistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym, wygrała z ponad minutową przewagą nad drugą zawodniczką, a jej młodsza koleżanka klubowa Zuzanna Flis zajęła 5 miejsce. Inna zawodniczka Azalii Andżelika Wojnar uplasowała się w tej kategorii na 16 pozycji.

Jeszcze większe emocje towarzyszyły wyścigowi chłopców w juniorach młodszych. W gronie 50 zawodników bardzo miłą niespodziankę sprawił Sebastian Stachula, który zajął bardzo wysokie 3 miejsce, nieznacznie przegrywając z ubiegłorocznym Mistrzem Polski. Na 7 miejscu uplasował się drugi z reprezentantów Azalii Patryk Plasota zdobywając znaczną ilość punktów do startu w Mistrzostwach Polski.

Drugie zwycięstwo w tych zawodach odniosła Kinga Kalembkiewicz (juniorka), aktualna Mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym. Kinga jechała w pierwszej fazie wyścigu bardzo spokojnie, nie odpuszczając żadnego odjazdu innych zawodniczek. W połowie dystansu Kinga bardzo mocno zaatakowała na stromym podjeździe, odrywając się od reszty zawodniczek i tym samym zwiększając swoją przewagę. Na metę wjechała samotnie z przewagą 1,30 sek nad drugą zawodniczką.

Trzecie zwycięstwo dla Azalii wywalczyła Malwina Mul, która startowała w kategorii Młodziczka. Zwycięstwo Malwiny cieszy tym bardziej, że zawodniczka jest po kontuzji i nie odzyskała jeszcze całkowitej formy.

W kategorii Młodzik 6 miejsce zajął Wojciech Kusiak, a jego młodszy kolega uplasował się na 7 pozycji. Na 12 miejscu wyścig ukończył Nikodem Piersiak, a 19 pozycję zajął Piotr Gorzki. W kategorii Żak bardzo dobrze, bo na 5 pozycji zaprezentował się Łukasz Stachula, brat Sebastiana Stachuli.

Pozostali zawodnicy z województwa biorący udział w wyścigu:młodzik: 2. miejsce Mateusz Szymbara (Stal Rzeszów);
junior młodszy: 15. Jakub Kulas (Dębicki Klub Kolarski „Gryf”), 21. Mieszko Kowalik (PKS Olimpionik Przemyśl);
junior: 7. Szymon Kulas (Dębicki Klub Kolarski „Gryf”); żak: 2. Jakub Półchłopek (Sekcja Kolarska Jedlicze Team)
6. Mateusz Fałat (Sekcja Kolarska Jedlicze Team), 8. Filip Gajdek (ZKS Stal Rzeszów), 9. Borys Kluczkowski (ZKS Stam Rzeszów)