MKTG SR - pasek na kartach artykułów

TSSE EURO-PARK Wisłosan wniosła olbrzymi wkład w rozwój aktywności gospodarczej w regionie

Józef Lonczak
Józef Lonczak
TSSE aktywnie uczestniczy w transformacji polskiej gospodarki. W woj. podkarpackim szczególnie efektywnie Strefa zmieniła tereny przemysłowe w Tarnobrzegu, Stalowej Woli i Nowej Dębie
TSSE aktywnie uczestniczy w transformacji polskiej gospodarki. W woj. podkarpackim szczególnie efektywnie Strefa zmieniła tereny przemysłowe w Tarnobrzegu, Stalowej Woli i Nowej Dębie
Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN od ponad ćwierćwiecza prowadzi szereg działań, których celem jest rozwój aktywności gospodarczej na Podkarpaciu, ale zasięg jej działalności obejmuje także znaczną część woj. lubelskiego, mazowieckiego i wydzielony obszar powiatu wrocławskiego.

TSSE aktywnie uczestniczyła w procesach transformacji polskiej gospodarki, dzięki temu udało się utworzyć tysiące nowych miejsc pracy, ale także utrzymać te, które już istniały. W naszym regionie szczególnie efektywnie Strefa zmieniła obraz terenów przemysłowych w Tarnobrzegu, Stalowej Woli i Nowej Dębie. Na obszarze zagłębia siarkowego czy HSW i DEZAMETU zlokalizowano wiele nowych projektów inwestycyjnych znacząco dywersyfikujących do tej pory dominujące branże przemysłu wydobywczego, maszyn budowlanych i metalowego. Potwierdziła się trafność decyzji wprowadzenia EURO-PARK WISŁOSAN jako skutecznego narzędzia aktywizacji gospodarczej wielu terenów Podkarpacia.

Aktywne działania EURO-PARK WISŁOSAN to przede wszystkim wsparcie dla przedsiębiorców poprzez umożliwienie odzyskania nawet do 70% zainwestowanych środków w postaci zwolnień w płaceniu podatków CIT/PIT, dzięki decyzji o wsparciu wydawanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu SA zarządzającej TSSE EURO-PARK WISŁOSAN.

Działalność Strefy to także działania polegające na budowie hal przemysłowych przeznaczonych pod wynajem lub sprzedaż, budowę parkingów i infrastruktury technicznej. Działania te mają służyć dalszemu rozwojowi Strefy oraz pozyskaniu nowych przedsiębiorców chcących prowadzić swoją działalność.

TSSE EURO-PARK WISŁOSAN prowadzi obecnie w woj. podkarpackim dwa kolejne projekty dotyczące budowy nowoczesnego obiektu produkcyjno-biurowego o powierzchni ok. 8,5 tys. m kw. w Stalowej Woli oraz budowy hali produkcyjno-magazynowej z częścią socjalno-biurową o powierzchni blisko 11 tys. m kw. w Tarnobrzegu.

Kto może skorzystać ze wsparcia TSSE EURO-PARK WISŁOSAN

Ze wsparcia mogą skorzystać firmy głównie produkcyjne oraz wybrane usługowe, które planują: wybudowanie nowego zakładu, rozbudowę/modernizację istniejącego, wytwarzanie nowych produktów lub zmianę procesu produkcyjnego w obszarze zarządzanym przez TSSE.

W woj. podkarpackim jest to następujący obszar:

- miasto Tarnobrzeg i powiat tarnobrzeski

- powiat stalowowolski

- powiat niżański

- miasto Przemyśl i powiat przemyski.

Pasja informatyki

od 7 lat
Wideo

Plan na budowę Tarczy Wschód – minister podał szczegóły

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24