TSV Sanok wstydu nie przyniósł

luci
Sanoczanie, mimo ambitnej postawy, nie dali rady Czarnym
Sanoczanie, mimo ambitnej postawy, nie dali rady Czarnym Tomasz Sowa
Siatkarze TSV Sanok zakończyli już przygodę w rozgrywkach Pucharu Polski. Naszego 1-ligowca w 1/8 finału wyeliminowała drużyna PlusLigi - Cerrad Czarni Radom.

TSV Sanok - Cerrad Czarni Radom 0:3 (22:25, 25:27, 20:25)

TSV:
Oroń, Łaba, Rusin, Wierzbicki, Jurkoić, Kusior, Dembiec (libero) oraz Głód (libero), Frankowski, Gnatek, Gąsior, Przystaś. Trener Krzysztof Frączek.
Czarni: Wiese, Ziobrowski, Ostrowski, Zwiech, Gonciarz, Fornal, Filipowicz (libero) oraz Kędzierski, Bołądź. Trener Robert Prygiel.

Hala sanockiego PWSZ wypełniła się w całości. Mimo porażki 0:3 kibice po meczu oklaskiwali swoich pupili, którzy zawiesili ekipie z ekstraklasy wysoko poprzeczkę.

Dobrze zagrywali Paweł Rusin i Patryk Łaba, w ataku świetnie radził sobie Damian Wierzbicki. TSV prowadził w pierwszym secie czterema oczkami (15:11). Im dalej w las, tym było trudniej. Rozkręcił się Łukasz Wiese, a Tomasz Fornal doprowadził do remisu po 18. W końcówce dominowali już goście.

W drugiej odsłonie po dwóch asach serwisowych Łaby miejscowi mieli nawet piłkę setową (24:23). Kapitan TSV nie wytrzymał jednak presji, pomylił się, a chwilę potem Ostrowski dobił gospodarzy blokiem. Na trzeciego seta sanoczanom brakło sił. Radomianie w półfinale zagrają z Jastrzębskim Węglem.

Planowany na ten weekend mecz TSV z KPS-em Siedlce rozegrano 22 stycznia (1:3).