Turniej lotów w Bad Mitterndorf: Kranjec wygrywa. Małysz siódmy

Przemysław Markocki
Adam Małysz zajął siódme miejsce.
Adam Małysz zajął siódme miejsce. MAREK DYBAŚ
Słoweniec Robert Kranjec zwyciężył w rozgrywanych w austriackim Bad Mitterndorf konkursie lotów. Dobrze spisał się Adam Małysz, który był 7. Miłą niespodziankę sprawił także Łukasz Rutkowski, który zajął wysokie 13. miejsce.

Po pierwszej serii liderem był Szwajcar Simon Ammann, który zaliczył odległość 195 metrów i tylko lepszymi notami za styl wyprzedzał Słoweńca Roberta Kranjca. Na trzeciej pozycji plasował się Austriak Gregor Schlierenzauer (192,5 m).

Najwyżej z Polaków plasował się Adam Małysz, który po skoku na 187,5 metra był siódmy. Dobre 14. miejsce zajmował Łukasz Rutkowski (180,5 m). Do serii finałowej awansował także debiutujący w oficjalnych zawodach na tak dużej skoczni Krzysztof Miętus (165 m i 27. miejsce).

Niewiele do awansu zabrakło Stefanowi Huli (163 m) i Marcinowi Bachledzie (162 m), którzy zajęli odpowiednio 31. i 34. miejsce (do serii finałowej wchodziła najlepsza trzydziestka).

W drugiej serii wreszcie oglądaliśmy skoki powyżej dwustu metrów. Najdalej poszybował Austriak Martin Koch (201,5 m), który z piątego miejsca awansował na najniższy stopień podium. Amman i Kranjec skoczyli równo po 200 metrów - tym razem jednak lepsze noty za styl miał Słoweniec, który ostatecznie zwyciężył różnicą połowy punktu.

Najbardziej rozczarował Schlierenzauer - król lotów z wynikiem zaledwie 193 metrów uplasował się dopiero na szóstej pozycji
Małysz poszybował na odległość 190,5 metra i utrzymał siódme miejsce. Rutkowski z wynikiem 180 m awansował na 13. pozycję, a Miętus (160 m) ostatecznie był 28.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Amman (749 punktów) powiększył przewagę nad Schlierenzauerem do 53 punktów. Trzeci jest Kofler (561 pkt.), a czwarty jego rodak Thomas Morgenstern (462 pkt.) Małysz zajmuje 9. miejsce tracąc do wyprzedzającego go Niemca Pascala Bodmera zaledwie jedno oczko.

Na 20. pozycji plasuje się Kamil Stoch (138 pkt), a Krzysztof Miętus jest 33 (56 pkt.). Na 42. pozycję awansował Łukasz Rutkowski (23 pkt.).

Kolejny konkurs Pucharu Świata na skoczni Kulm w austriackim Bad Mitterndorf odbędzie się jutro o godz. 14. W konkursie udział weźmie 40 najlepszych zawodników piątkowych kwalifikacji, w tym pięciu Polaków.