Turniej lotów w Bad Mitterndorf: Rutkowski najdalej z Polaków. Małysz nie skakał

Przemysław Markocki
Łukasz Rutkowski w dzisiejszych kwalifikacjach spisał się najlepiej z Polaków.
Łukasz Rutkowski w dzisiejszych kwalifikacjach spisał się najlepiej z Polaków. MAREK DYBAŚ
Łukasz Rutkowski zajął 9. miejsce podczas zakończonych przed chwilą kwalifikacji do turnieju lotów w austriackim Bad Mitterndorf. Do jutrzejszego konkursu awansowali także Stefan Hula, Marcin Bachleda i Krzysztof Miętus. Adam Małysz nie startował, ale udział w sobotnich zawodach ma zapewniony.

Rutkowski z wynikiem 177 metrów był najlepszym skoczkiem biało-czerwonych. Niewiele gorzej wypadł Bachleda, który lądując na 165 metrze zajął 14. miejsce. Awans wywalczył także Miętus (162,5 m i 16. miejsce) oraz Stefan Hula (155 m i 24. miejsce).

Zabrakło niestety odległości Kamilowi Stochowi (143 m), którego jutro, ani pojutrze (kwalifikacje obowiązują do obydwu konkursów) nie będziemy mogli oglądać.

Kwalifikacje wygrał Czech Antonin Hajek z wynikiem 200,5 metra. Kolejne miejsce zajęli Norweg Johan Remen Evensen (191,5 m) i Niemcy Michael Uhrmann i Michael Neumayer (po 189 m).

Wśród zawodników z pierwszej dziesiątki Pucharu Świata najdalej skoczył wicelider Austriak Gregor Schlierenzauer (193 m). Tuż za nim uplasował się Norweg Bjoern Einar Romoeren (189,5 m) i aktualnie prowadzący w klasyfikacji Szwajcar Simon Ammann (187 m).
W kwalifikacjach nie wystartował Adam Małysz, który przygotowuje się do jutrzejszych zawodów na skoczni zwykłej w Ramsau. Nasz zawodnik udział w obydwu konkursach ma zapewniony.

Początek jutrzejszej rywalizacji na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf o godz. 14. W pierwszej serii wystąpi 40 najlepszych skoczków.