Udana sobota Polaków. Złoto skoczków, medale lekkoatletów

x-news/foto olimpik
04.03.2017 finlandia lahtimistrzostwa swiata w narciarstwie klasycznymdruzynowy konkurs skokow na duzej skoczni hs130mistrzami swiata zostali polacyceremonia medalowan/z dawid kubacki piotr zyla kamil stoch kot maciejskoki mistrz swiata medal zloty medalgazeta wroclawskapawel relikowski / polska press Pawel Relikowski / Polska Press
Reprezentacja Polski zdobyła mistrzostwo świata w drużynowym konkursie skoków narciarskich podczas mistrzostw świata w Lahti.

Podopieczni Stefana Horngachera w składzie Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch zdobyli łącznie 1104,2 punktów. Drugie miejsce zajęli Norwegowie, a trzecie Austriacy.

Polski dzień w Toskanii. Michał Kwiatkowski po raz drugi w karierze wygrał Strade Bianche. Jednodniowy wyścig kolarski okazał się udany także dla Katarzyny Niewiadomej. Polka zajęła drugie miejsce w kobiecym Strade Bianche.

Pięć medali zdobyli polscy lekkoatleci podczas drugiego dnia halowych mistrzostw Europy w Belgradzie. Po złoto sięgnęli Konrad Bukowiecki i Marcin Lewandowski. Srebro zdobył Rafał Omelko, a brąz Sofia Ennaoui i Justyna Święty. Polska, z dorobkiem siedmiu medali prowadzi w klasyfikacji medalowej.