UKJ Millenium AKRO Rzeszów ma kolejnego mistrza Polski. Mateusz Grendys najlepszy w kat. 73 kg

Mateusz Grendys, z trenerem Piotrem Majcherem, na najwyższym stopniu podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Białymstoku Millenium Rzeszów
Mateusz Grendys z UKJ Mlillenium AKRO Rzeszów wygrał Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w judo i został mistrzem Polski juniorów młodszych w kategorii do 73 kg.

W tym roku Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży rozgrywana była w Białymstoku. Mateusz w drodze po tytuł zwyciężył kolejno: Eryka Osińskiego z Orkan Sochaczew, Dominika Kurach z Samuraj Koszalin, Kamila Hulin z PM Katowice a w finale pokonał przed czasem Kamila Bouatia z Ryś Warszawa. Nasz zawodnik tym samym zbliżył się znacznie do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy i świata.

Bardzo dobrze na tych samych zawodach zaprezentował się inny przedstawiciel rzeszowskiego Millenium Filip Jakubowski, który debiutował na tych zawodach. On również rywalizował w kategorii do 73 kg, ostatecznie plasując się tuż za podium.

Inni finaliści OOM z Millenium AKRO Rzeszów również zostali wysoko sklasyfikowani:

• Michał Klimko w kat. do 81 kg zajął 7. miejsce
  • Igor Lampart w kat. do 81 kg zajął 12. miejsce

Kwalifikację do OOM mieli również Szymon Lampart do 55 kg i Mateusz Klimko do 73 kg jednak zabrakło ich na finałach z powodu kontuzji.