Unia Nowa Sarzyna wygrała w Boguchwale

Izolator (biało-zielone stroje) minimalnie uległ rywalom.
Izolator (biało-zielone stroje) minimalnie uległ rywalom. WOJCIECH ZATWARNICKI
Mecz toczył się pod dyktando Unii, ale Izolatorowi niewiele zabrakło do uratowania w tym meczu, choć jednego punktu. W szeregach gospodarzy wyraźnie brakowało koncentracji w obronie, a pod nieobecność Jarosława Kutera w ataku również nie było rewelacyjnie.

Dużo lepiej prezentowali się przyjezdni, solidnie w obronie i błyskotliwie w akcjach ofensywnych. Brakowało jednak wykończenia. Damian Juda zanim trafił do siatki dwukrotnie miał okazję pokonać Witolda Kwaśnego, swoje szanse zmarnował też Paweł Wtorek.

W przerwie w szatni Izolatora, aż huczało od krzyków Grzegorza Opalińskiego. Pomogły one, ale tylko trochę. Na szczęście wystarczyło na wyrównanie. Po golu Porady wszystko wróciło do sytuacji z pierwszej połowy, tylko strzelec wyrównującej bramki straszył czasem Dominika Ząbkiewicza. Strzały Wtorka i Gapa były niecelne, ale wprowadzony Daniel Radawiec nie pomylił się.

W końcówce miejscowi jeszcze się poderwali. Najbliżej wyrównania był Mirosław Iwanowski, ale piłka po jego strzale z wolnego zamiast do siatki trafiła w słupek.

IZOLATOR BOGUCHWAŁA - UNIA NOWA SARZYNA 1-2 (0-1)

0-1 Juda (43, podanie Wtorka), 1-1 Porada (59, dobitka strzału Iwanowskiego z wolnego), 1-2 Radawiec (79).

IZOLATOR: Kwaśny - Kopiec, Iwanowski, Woźniak, Kowal - Brocki (58. Bereś), Cupryś (58. Sierżęga), Skiba (73. Szpond), Domin - Płonka (65. Karwat), Porada.
UNIA: Ząbczyk - Mierzwa, Gaca, Bartnik, Łuczak - Gap (91. Gnatek), Wtorek, Szafran, Oślizło - Juda, Bednarz (73. Radawiec).
SĘDZIOWALI Tomasz Jagiełła oraz Grzegorz Żurawski i Antoni Piekarski (Krosno). ŻÓŁTE KARTKI: Woźniak - Łuczak; WIDZÓW 400.

Szczegółowa relacja wraz z notami dla zawodników i wypowiedziami w czwartkowych Nowinach