Unihokeiści ze Sanoka zagrali z Mistrzem Polski

Wojciech Tatara
Na zakończenie Mstrzostw Polski Amatorów w Unihokeju które zostały rozegrane na Arenie Sanok najlepsi amatorzy z poszczególnych drużyn mieli okazję zmierzyć się z najlepszą polską drużyną i aktualnym Mistrzem Polski Szarotką Nowy Targ.

Zespół z Nowego Targu w zawodowej lidze nie ma praktycznie konkurencji. W tym sezonie nowotarżanie zdobyli dziesiąty z rzędu tytuł Mistrza Polski. Odnoszą oni też sukcesy w zagranicznych turniejach, a większość graczy Szarotki jest aktualnymi reprezentantami Polski w unihokeju. Najlepsi amatorzy sanockich mistrzostw mieli niepowtarzalną okazję rozegrać mecz z tak znakomitą drużyną.

Dziewięćdziesiąt procent zawodników grających w zespole amatorów występującym pod nazwą "Sanocka Liga Unihokeja" pochodziła z Sanoka i na co dzień występuje w tamtejszej amatorskiej lidze. Mistrz chyba początkowo zlekceważył amatorów jednak unihokeiści Szarotki już po pierwszych minutach zdali sobie sprawę, że ten pojedynek nie będzie dla nich spacerkiem. Szybkie akcję Mermera i Wojdyły dały sensacyjne prowadzenie sanoczanom.

Zawodowcy szybko się otrząsnęli i do końca pierwszej tercji wbili pięć bramek znacznie mniej doświadczonym przeciwnikom. Druga cześć gry to świetna gra amatorów i wygrana tercja. Na ostatnią część meczu zabrakło nieco sił, co skwapliwie wykorzystała Szarotka podwyższając wynik meczu.
Sanocka Liga Unihokeja - Szarotka Nowy Targ 7-13 (2-5, 4-3, 1-5) Mermer 2, Wojdyła 2, Milan 2, Padiasek, Grzesik, Milan - Chlebda 3, Kacperek 2, Budzoń 2, Wojtak 2, Ossowski 2, Dziurdzik, Ligas.