Uniwersytet Rzeszowski wygrał II Memoriał Jakubowskiego

Memoriał zgromadził pokaźną grupę zawodników i kibiców koszykówki.
Memoriał zgromadził pokaźną grupę zawodników i kibiców koszykówki. archiwum
Drużyna Uniwersytet Rzeszowski I zajęła pierwsze miejsce w rozegranym w Rzeszowie II Memoriale im. Dominika Jakubowskiego.

Wyniki:

Wyniki:

finał, UR I - Absolwenci UR 98:86; o 3 miejsce, Przyjaciele Dominika - UR II 76:38, o 5 miejsce, Politechnika Rzeszowska - AZS PRZ juniorzy. 75:41. Król strzelców - Szymon Skop, najlepszy obrońca - Cezary Prokop (obaj Absolwenci UR).

W imprezie, która rozgrywana była przez dwa dni w hali przy ul. Kasprowicza, uczestniczyło sześć drużyn. W finale UR I pokonał 98:86 ekipę Absolwentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. MVP zawodów został Patryk Buszta, na co dzień zawodnik I-ligowego Sokoła Łańcut.

Na memoriale była obecna rodzina Dminika; mama Halina, siostra Iwona, brat Andrzej. Nagrodzili oni zawodników podziękowaniami w formie dyplomów oraz paterami, które sami ufundowali. Nagrody wręczał Prorektor UR prof. dr hab. Wojciech Walat, którego magistrantem był Dominik.

Dominik Jakubowski był absolwentem i zawodnikiem UR, uczestniczył w Akademickich Mistrzostwach Polski. W 2011 roku przegrał walkę z chorobą nowotworową.